W życiu wspólnoty parafialnej ważną i piękną rolę pełni Asysta Procesyjna, której istnienie jest dowodem i zewnętrznym świadectwem wiary mieszkańców danej wspólnoty. Poprzez modlitwę i uczestnictwo w Eucharystii członkowie Asysty poznają się wzajemnie tworząc wspólnotę, która przez swoją służbę buduje duchowy, żywy Kościół parafialny.

Asystę stanowią parafianie, którzy chcą być blisko Jezusa Eucharystycznego. Tworzą ją kobiety, mężczyźni, młodzież a także dzieci, którzy aktywnie biorą udział we wspólnocie Kościoła.

Asysta pełni swoją posługę kilka razy w ciągu roku, w czasie większych uroczystości kościelnych np.:. Rezurekcja, Boże Ciało, odpusty parafialne, miesięczne procesje eucharystyczne itp.. Każda z osób ma swoje przydzielone zadanie, które wypełnia rzetelnie i w duchu wiary. Mężczyźni pomagają prowadzić kapłana z Najświętszym Sakramentem w procesji, niosą baldachim nad monstrancją, chorągwie oraz feretrony. Natomiast kobiety ubrane są w jednakowe stroje i uczestniczą w procesji poprzez niesienie figurek, obrazów i różańca. Do asysty parafialnej należą również dzieci i młodzież, które niosą m.in. poduszeczki ozdobne, Figurkę Matki Boskiej Fatimskiej, Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej oraz sypią kwiatkami.

Do asysty należą również mężczyźni z Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowcu Kościelnym oraz Szczepkowie Borowym, którzy biorą udział w Rezurekcji i uroczystości Bożego Ciała.

Obecnie w procesji biorą udział: siedem  chorągwi, cztery feretrony, baldachim, trzy figurki, oraz różaniec.