OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XX NIEDZIELA ZWYKŁA, 16.08.2020r.

1. Serdecznie dziękuję Asyście Procesyjnej, Druhom Strażakom, dzieciom sypiącym kwiatkami, ministrantom, Gościom i Parafianom za obecność i  wspólną modlitwę
z racji odpustu Przemienienia Pańskiego.

2. Dziś przeżywamy dzień solidarności z mieszkańcami  Bejrutu. Po Mszach Świętych możemy złożyć ofiarę do puszki.

3. Zakończyły się  Apele Jasnogórskie. Wszystkim pielgrzymom duchowym dziękuję
za modlitwę i wsparcie pielgrzymów warmińskich, płockich i pielgrzymki rowerowej, którą gościliśmy 11 sierpnia w naszej parafii.

4. Starym zwyczajem możemy ofiarować zboże dla Wyższego Seminarium Duchownego
w Płocku. Za tę troskę i odpowiedzialność za kleryków i kapłanów już teraz dziękuję.

5. Przypominam o  noszeniu maseczek podczas nabożeństw, jeśli nie jesteśmy w stanie zachować dwumetrowego dystansu od innych osób. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki wystosował Apel o przestrzeganie zaleceń sanitarnych:          „…apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku… Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób najbardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.”

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Ciemne noce Libanu – tragedia w Bejrucie, Cud nad Wisłą – Zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku ocaliło chrześcijańską cywilizację w Europie, O płockiej pielgrzymce na Jasną Górę…

7. Po spotkaniu z Rodzicami dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii Świętej                ustaliliśmy, że Uroczystość przekładamy na następny rok. Za tydzień po Mszy Świętej
o godz. 10.00 zapraszam na spotkanie Rodziców dzieci klas IV, przygotowujących się
do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

8. Dziękuję za kwiaty na ołtarz i przed obrazem Matki Bożej Nowożeńcom:                        Annie i Antoniemu Ruseckim oraz Karolinie i Danielowi Pisarskim. Bóg zapłać.

9. Wczoraj w Szczepkowie Borowym została odsłonięta tablica w 100 rocznicę bitwy warszawskiej i ku pamięci jej bohaterów. Dziękuję Organizatorom za piękną lekcję patriotyzmu i modlitewną pamięć o tych , którzy walczyli i umierali za naszą wolność.

10. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę wczoraj i dziś.