OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII Niedziela Zwykła – rok A, 30 sierpnia 2020r.

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego
    i katechetycznego zostanie odprawiona w niedzielę 06 września b.r. o godz. 10.00. Zapraszam dzieci i młodzież oraz Dyrekcję, Nauczycieli, Wychowawców i Pedagogów z naszych Szkół. Poświęcimy też tornistry pierwszoklasistom. Natomiast 01 września zapraszam na wspólną modlitwę o godz. 7.30. Będziemy polecać naszą wspólnotę parafialną i Ojczyznę w kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy w sierpniu podjęli abstynencję. Niech Pan Bóg wynagrodzi nasze wyrzeczenia.
  3. W I piątek miesiąca udam się do Chorych z Komunią Świętą od godz. 8.30.
  4. Za tydzień w niedzielę 06 września b.r. o godz. 12.00 podziękujemy Bogu
    za tegoroczne plony. Poświęcimy ziarno na zasiew. Mszę Świętą odprawi
     i kazanie wygłosi ks. mgr Roman Dąbkowski z parafii Napierki. Po Mszy Świętej adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam Asystę Procesyjną, Druhów Strażaków, dzieci sypiące kwiatkami, ministrantów, Parafian i Gości.
  5. Trwa zbiórka zboża dla Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Dziękuję Panu Sylwestrowi Smolińskiemu.
  6. Z początkiem nowego roku szkolnego zachęcam dzieci i młodzież
    do angażowania się w życie parafii: do służby przy Ołtarzu, czytania Słowa Bożego
    i do uwielbienia Pana Boga śpiewem.
  7. Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego odbędzie się 26 września b.r.
     o godz. 12.00. O terminach prób poinformuje Pani Agnieszka Piotrkowska.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym:
    o potrzebie humanizowania medycyny. W Małym Gościu :naklejki na zeszyty.
  9.  Bóg zapłać za ofiary złożone na funkcjonowanie naszej parafii.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Michał Chmielewski, kawaler par. tut. i  Joanna Maria Lewandowska, panna
z par. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie ( zapowiedź 1). Jeśli znane
są jakieś przeszkody między narzeczonymi, uniemożliwiające zawarcie związku małżeńskiego proszę poinformować kancelarię parafialną.