OGŁOSZENIA PARAFIALNE, BOŻE NARODZENIE, ROK C, 25-26.12.1021r.

1. ŻYCZENIA BISKUPA PŁOCKIEGO NA BOŻE NARODZENIE A.  D.  2021                            „Panie, Boże Najwyższy, który uniżyłeś się dla nas, jesteś niezmierzony, a stałeś się maluczkim; jesteś bogaty, a stałeś się ubogim; jesteś wszechmocny, a stałeś się słabym…”. Papież Franciszek Umiłowani Diecezjanie! Polecam Was w  mojej modlitwie Bogu, który w  Tajemnicy Wcielenia daje nam zbawienie. Celebrujemy z  radością to Misterium Narodzin Bożego Syna, bo przynosi nam światło, nadzieję i  pojednanie z Bogiem Ojcem. Niech w  trudnych czasach pandemii nasze serca pokrzepią się i  rozradują prawdą o  bliskości Wcielonego Boga, otwierając się na  Jego działanie i  umacniając się w  wierze. Niech Boża Dziecina ubogaci naszą  codzienność wszelką  łaską  i  potrzebnymi  nam  darami  prowadząc  nade  wszystko  do  wzrostu naszej miłości i świętości! Przekazuję Wam Kochani, wraz z  moim pasterskim błogosławieństwem, najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne!

Wasz  biskup  Piotr

• Wszystkim przybyłym Gościom, Drogim Parafianom, dzieciom, młodzieży, chorym, samotnym i starszym, wszystkim grupom parafialnym, Urzędom, Instytucjom, Ośrodkom życzę, aby znak żłóbka był zawsze naszym znakiem, Jego błogosławieństwo naszym błogosławieństwem, a Jego pokój naszym pokojem!!! Niech narodzony w stajence Jezus obdarza zdrowiem i radością, niech dodaje zawsze sił i przywraca nadzieję! Dziękuję za życzenia przesłane pocztą i wszelkie dobre SŁOWO!!!
  • Dziś Msze Święte o godz. 10.00 i 12.00. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zapraszam o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
  • Dziękuję za program przygotowany przez Iskierki pod przewodnictwem p. Judyty Wrzeszczyńskiej i męża Pawła. Serdecznie dziękuję za przygotowanie żłóbka i dekoracji w Kościele: p. Elżbiecie Szczepkowskiej, p. Piotrowi Grzemskiemu, p. Wojciechowi Szulcowi, p. Jackowi Moszczyńskiemu, p. Janowi Tańskiemu, p. Sławomirowi Duchnie, p. Jakubowi Redys; p. Agnieszce Podowskiej za aniołki; Stowarzyszeniu Kulturalno – Oświatowemu Bene Fide za stroiki i ozdoby; za choinki pp. Magdalenie i Jackowi Tarwackim, p. Annie Długokęckiej i p. Ryszardowi Wrzeszczyńskiemu.
  • W okresie Bożego Narodzenia nie będzie wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie. Otoczymy modlitwą każdą miejscowość naszej parafii sprawując Najświętszą Ofiarę za jej mieszkańców. Rozpoczniemy po Objawieniu Pańskim!!!
  • W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 30 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół: pp. Kołakowskim. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie Kościoła: p. Jolancie Gołaszewskiej, p. Jadwidze Klimek, p. Wandzie Pokus, p. Justynie Wiśniewskiej. Dziękuję za wywóz chryzantem z cmentarza p. Markowi Skudynowskiemu i p. Piotrowi Grzemskiemu. Pan Organista dziękuje za ofiary na opłatek!
  • Dziś w Gościu Niedzielnym: płyta CD z czterema Ewangeliami /10zł./ . Dla najmłodszych jest Mały Gość Niedzielny. Zachęcam do lektury miesięcznika Puls ŚDS w Janowcu Kościelnym.
  • W bocznej kaplicy możemy podziwiać szopki w ramach konkursu Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa.
  • Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!