14. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03. 2020

1. Dzisiejszą Niedzielą miały się rozpocząć rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną zostały one odwołane. Zachęcam do przeżywania rekolekcji w mediach katolickich np. W dniach 23-25 marca zaplanowano transmisje rekolekcji z kościoła farnego w Ciechanowie. KRDP 103.9 transmisja rekolekcji z Fary Ciechanowskiej o godz. 18.00. TVP3 w paśmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki będą, emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut.
  2. Od dzisiejszej niedzieli są wystawione czekoladowe baranki do wielkanocnego koszyka. Baranek ma nam przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa, który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Serdecznie zachęcam do nabywania baranków , koszt baranka wynosi 5 zł. Kupując baranka wspieramy dzieła prowadzone przez Caritas Diecezji Płockiej.
  3. Organizujemy konkurs na najpiękniejszą „Palmę Poboża”. Palmę należy wykonać i dostarczyć do Kościoła w niedzielę palmową do godz. 7.45. Prace mogą być wykonywane w kategorii indywidualnej i grupowej. Zachęcamy do licznego udziału w konkursie szczególnie zwracamy się o zaangażowanie stowarzyszeń, wiosek, sołectw, szkół oraz wszystkich chętnych. Finał konkursu nastąpi w niedzielę 15 kwietnia w trakcie Mszy św. o godz. 10.00. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
  4. Zachęcam do udziału w poetyckim konkursie o św. Janie Pawle II –„ Wy jesteście solą ziemi”. Prosimy o składanie utworów do 30.04.2020. Więcej informacji oraz regulamin konkursy znajdziemy na stronie Szkoły oraz Parafii.
  5. W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa Ewelina Kalinowska panna Par. tut. zam. Szczepkowo Borowe oraz Kamil Ciesielski kaw. Par. św. Rocha w Janowie, zapowiedź II, ktokolwiek wiedziałby o zachodzących przeszkodach między narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem Proboszczem
  6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do ustawionej skarbony pod chórem.
  7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
  8. Za chwilę pomodlimy się suplikacjami w intencji powstrzymania panującej pandemii