19. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020

1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, ze względu na panujący stan epidemii, chorych odwiedzę po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego. W przypadku ciężkiej choroby lub zagrożenia życia, po uprzedniej informacji telefonicznej , przybędę do osoby chorej z sakramentami św.
  3. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz.17.00. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
  4. W sobotę przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  5. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 08.00; 08.30; 09.00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. O godz. 07.30 zapraszam do kościoła na modlitwę różańcową.
  6. Za chwilę pomodlimy się suplikacjami w intencji powstrzymania panującej pandemii oraz prosimy o deszcz. Niech dobry Bóg nam błogosławi w tym trudnym czasie a Matka Najświętsza otacza nas swą Matczyną opieką. Proszę o modlitwę różańcową w naszych rodzinach domach, łączmy się z całą Polską w tej modlitwie o 20.30.