20. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Wielkanocna – 03.05.2020

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Będziemy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Trzeba modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.
  2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
  3. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz.17.00 w sobotę  o godz.09.00 i w niedzielę po Mszy św. o godz.12.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo, zwłaszcza teraz w tym trudnym czasie panującej pandemii.
  4. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich gorąco zapraszam.
  5. Za chwilę pomodlimy się Litanią do NMP w intencji powstrzymania panującej pandemii oraz dokonamy Aktu  zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej  Królowej Polski. Niech dobry Bóg nam błogosławi w tym trudnym czasie a Matka Najświętsza otacza nas swą Matczyną opieką. Proszę o modlitwę różańcową w naszych rodzinach domach, łączmy się z całą Polską w tej modlitwie każdego dnia o 20.30.
  6. W minionym tygodniu odeszli do Pana Boga śp. Waldemar Szypulski zam. w Waśniewie, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.30 i rozpocznie się modlitwą różańcową oraz śp. Zenon Jabłonowski zam. w Pokrzywnicy Wielkiej pogrzeb odbędzie się we wtorek  o godz. 12.30 i rozpocznie się modlitwą różańcową. Przypominam o obowiązującym prawie w związku z panującą pandemią w naszym Kościele może uczestniczyć jednorazowo w liturgii 40 osób. Weźmy to pod uwagę aby w uroczystości pogrzebowej mogli uczestniczyć najbliżsi. Na zewnątrz kościoła będą przygotowane ławki oraz będzie włączony głośnik, jeżeli będzie taka potrzeba w trakcie komunii św. wyjdę przed Kościół , aby udzielić komunii św. pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa, zachowanie odpowiedniej odległości oraz zasłonięcie ust i nosa maseczką. Dziękuję wszystkim obecnym na eucharystii w naszej świątyni, proszę wszystkich Parafian o   udział w każdą niedzielę w eucharystii poprzez środki masowego przekazu. Polecajmy zmarłych z naszych rodzin… wieczny odpoczynek…..