21. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V Niedziela Wielkanocna – 10.05.

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
  2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Pierwsze tegoroczne nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 19.00 Msza Święta o godz. 20.00 przynieśmy na tę Msze św. swoje intencje, które chcemy ofiarować Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej ze względu na panującą sytuacje epidemiologiczną nie będzie procesji. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Chcemy przeżyć dziękczynne triduum ku czci św. Jana Pawła II. W dniach 16-18 maja w sobotę niedzielę oraz w poniedziałek będziemy spotykać na wieczornych apelach o godz. 20.30  indywidualna i – w miarę możliwości – wspólnotowa modlitwa niech będą dla nas wszystkich okazją do dziękczynienia za życie i dzieło Papieża, a także prośby do Boga przez jego wstawiennictwo za nasze rodziny, chorych, cierpiących, osoby starsze, za dzieci i młodzież, a także o powstrzymanie szerzącej się pandemii. Niech widzialnym znakiem święta będzie wywieszenie w dniach triduum flag narodowych i kościelnych, a także udekorowanie kwiatami wizerunków św. Jana Pawła II w naszych domach. W poniedziałek 18.05. porządek  Mszy św. godz.10.00 , 12.00, 20.00  w trakcie każdej mszy odmówimy litanie do św. Jana Pawła II przed relikwią krwi.
  3.  Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 17.00 w soboty o godz. 09.00 oraz w niedziele po sumie. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  4. Z wiadomych przyczyn po raz pierwszy w historii naszej Parafii nie odbyły się rekolekcje wielkopostne wielu z nas nie skorzystało z sakramentu pokuty i nie przyjęliśmy komunii św. wielkanocnej w dniach 22 – 23.05 organizujemy nabożeństwo pokutne będzie spowiadało  czterech kapłanów . W godzinach od 09.00 – 12.00 oraz 14.30 – 17.00 w piątek i sobotę będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi oraz przystąpić do komunii św. Proszę o zaplanowanie tego bardzo ważnego  czasu.
  5. W miniony poniedziałek JE Biskup Płocki Piotr Libera po dziewięciu latach pracy w Janowcu Kościelnym skierował mnie z dniem 1 lipca do pracy duszpasterskiej w parafii św. Stanisława Kostki w Rypinie. W Parafii tej w latach 1999 – 2004 pracowałem jako wikariusz. Bogu jestem bardzo wdzięczny za możliwość pracy w Janowcu Kościelnym, za każdego mojego Parafianina za waszą wiarę oraz umiłowanie Kościoła. Swą posługę zakończę podczas odpustu z okazji św. Jana Chrzciciela, który będziemy obchodzić 28 czerwca. Nowym proboszczem naszej parafii został ks. Dariusz Sielczak urodzony w Płocku.  W latach 1994-2000 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku. W latach 2008 – 2010  pracował w parafii św. Stanisława B.M w Mławie. Ostatnio wikariusz Parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. Tata księdza Darka zmarł 11 lat temu. Nowy Ksiądz proboszcz rozpocznie swą posługę w naszej wspólnocie od 1 lipca. Uroczysty ingres będzie miał miejsce 5 lipca podczas Mszy św. o godz.12.00. Polecajmy w modlitwie nowego Księdza proboszcza, sam  również polecam się Waszej pamięci modlitewnej.
  6. Za chwile w suplikacjach przed Najświętszym sakramentem módlmy się w intencji powstrzymania panującej pandemii, za naszą Ojczyznę Polskie oraz o uświęcenie rolniczej pracy.