25. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 07.06.2020

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
  2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
  3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu, o ustanie panującej pandemii. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Ze względu na panującą sytuacje epidemiologiczną przygotujemy ołtarz na terenie przykościelnym na wysokości prezbiterium. Trzykrotnie przejdziemy z najświętszym sakramentem w procesji odprawimy poszczególne stacje, czwarta stacje będzie miała miejsce w świątyni przy ołtarzu, zapraszam asystę procesyjną, dzieci sypiące kwiatkami, udekorujmy nasze domy, wystawmy w oknach obrazy święte zawierzając swą rodzinę Jezusowi Eucharystycznemu, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 08.00, 10.00, 12.00. Ołtarz Bożego Ciała przy Kościele przygotuje wspólnota domu Samopomocy Poboże z Szczepkowa Borowego, za co serdecznie dziękuję. Druhów strażaków z Janowca Kościelnego i Szczepkowa Borowego zapraszam do asysty procesyjnej. W ramach „oktawy Bożego Ciała” procesja będzie się odbywała po pierwszej Mszy św. po nabożeństwie czerwcowym, w niedzielę po Mszy o godz. 12.00, proszę o udział asystę procesyjną.
  4. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca, dzień Matki Bożej Fatimskiej nabożeństwo fatimskie odprawimy jak w każdy miesiąc o godz. 19.00 rozpoczniemy modlitwą różańcową a o godz. 20.00 będzie odprawiona msza św. Nabożeństwo zakończymy procesją wokół naszej świątyni -zabierzmy ze sobą lampiony.
  5. W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa Rusecki Antoni, Piotr, Paweł kaw. par. tut. zam. w Londynie oraz Kołakowska Anna Teresa Panna par. tut. zam. Miecznikowo Gołębie zapowiedź I, Moszczyńska Karolina Panna par. tut. zam. Pokrzywnica Wielka oraz Pisarski Daniel kaw. Par. św. Rocha w Janowie zam. w Komorowie zapowiedź I, ktokolwiek wiedziałby o zachodzących przeszkodach między narzeczonymi proszony jest o kontakt z Proboszczem.
  6. W sobotę 13.06.2020 o godz. 14.00 rozpoczniemy święcenie pól, prosząc Boga ,aby nasza ziemia dała dobre plony, aby nikomu nie brakowało chleba, objazd pól rozpocznie się od Pokrzywnicy, Szczepkowo Zalesie, Szczepkowo Pawełki, Bukowiec, Piotrkowo, Żabino, Sowy, Cygany, Kołaki, Leśniki. W niedzielę 14.06.2020 o godz. 14.00 rozpoczniemy święcenie drugiej części pól, święcenie rozpocznie się od Janowca, Janowca Zdzięty, Jastrząbki, Kuce, Stare Połcie, Nowa Wieś Dmochy, Górowo Trząski, Połcie Młode, Smolany, Szczepkowo Borowe, „Trójmiasto”. Ofiary złożone przy święceniu pól przeznaczone będą na prace remontowe kościoła.
  7. Dziękuję za ofiary składane na Tace, za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca ofiary tacy przeznaczone będą na prace remontowe naszego kościoła.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana Boga śp. Halina Miecznikowska zam. Szczepkowo Zalesie, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 9.00 w Par. św. Leonarda w Grzebsku oraz śp. Sławomir Knapiński różaniec w intencji zmarłego odbędzie się w niedzielę 07 czerwca 2020 r. o godz. 16.30 w kaplicy cmentarnej w Nidzicy. Msza św. odbędzie się w poniedziałek 08 czerwca 2020 r. o godz. 11.30 w Kościele Rzymskokatolickim Św. Wojciecha w Nidzicy. Wieczny odpoczynek……