27. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
  2. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w uroczystości Bożego Ciała , wspólnocie Domu Środowiskowego Poboże z Szczepkowa Borowego za przygotowanie ołtarza wystawienia, druhom Strażakom za dostarczenie brzózek, asyście procesyjnej dzieciom sypiącym kwiatkami. Wszystkim uczestnikom uroczystości za świadectwo żywej wiary w Boga żywego obecnego w Eucharystii.
  3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 16.30 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.
  4. W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała oraz poświęcenie wianków. Po Mszy Świętej o godz. 16.30 wyruszy procesja wokół kościoła. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.
  5. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  6. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.
  7. W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa Rusecki Antoni, Piotr, Paweł zam. w Londynie oraz Kołakowska Anna Teresa Panna par. tut. zam. Miecznikowo Gołębie zapowiedź II, Moszczyńska Karolina Panna par. tut. zam. Pokrzywnica Wielka oraz Pisarski Daniel kaw. Par. św. Rocha w Janowie zam. w Komorowie zapowiedź II, ktokolwiek wiedziałby o zachodzących przeszkodach między narzeczonymi proszony jest o kontakt z Proboszczem.
  8. Dziś o godz. 14.00 , święcenie pól rozpocznie się od Janowca, Janowca Zdzięty, Jastrząbki, Kuce, Stare Połcie, Nowa Wieś Dmochy, Górowo Trząski, Połcie Młode, Smolany, Szczepkowo Borowe, „Trójmiasto”. Ofiary złożone przy święceniu pól przeznaczone będą na prace remontowe kościoła.
  9. Dziękuję za ofiary składane na Tace, przeznaczone na prace remontowe naszego kościoła.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.