28. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII Niedziela Zwykła – 21.06.2020

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.
  2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na Mszę Świętą o godz. 16.30. Modlitwą obejmiemy wszystkich naszych Ojców , których Bóg powoła do siebie.
  3. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w naszym życiu w piątek o godz. 08.15 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za miniony trudny rok. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu i powrotu do normalności bez koronowirusa. Zapraszam dzieci oraz rodziców do wspólnej modlitwy. Proszę rodziców , aby zorganizowali i umożliwili przybycie dzieciom do Kościoła.
  4. W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa Marta Szczepkowska Panna Par. tut. zam. w Szczepkowie Borowym oraz Wojciech Chmielewski Kawaler. Par. tut. zam. Żabino Gąsiory, zapowiedź I, ktokolwiek wiedziałby o zachodzących przeszkodach między narzeczonymi proszony jest o kontakt z Proboszczem.
  5. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. W naszej Parafii uroczystość odpustowa, którą przeżyjemy w niedziele. Kazania i sumę odpustową odprawi ksiądz Proboszcz kończący swą posługę duszpasterską w naszej Parafii. Na sumę zapraszam asystę procesyjną, dzieci sypiące kwiatkami oraz dzieci niosące różaniec. Festiwal piosenki religijnej z racji panującej pandemii jest odwołany.
  6. Dziękuję za ofiary składane na Tace.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.