29. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  2. Dziś – obchodzimy uroczystość odpustową – Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata. Św. Jan Chrzciciel jest patronem naszej Parafii. Odpust to darowanie kar za grzechy. Warunki otrzymania odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, udział w mszy. św. odpustowej , komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca św.
  3. Dziękuję mieszkańcom wiosek naszej Parafii za ofiary złożone z racji święcenia pól przeznaczone na prace remontowe naszej świątyni.
  4. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
  5. W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa Marta Szczepkowska Panna Par. tut. zam. w Szczepkowie Borowym oraz Wojciech Chmielewski Kawaler. Par. tut. zam. Żabino Gąsiory, zapowiedź II, ktokolwiek wiedziałby o zachodzących przeszkodach między narzeczonymi proszony jest o kontakt z Proboszczem.
  6. W następną niedzielę w trakcie Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się liturgiczne wprowadzenie nowego ks. proboszcza naszej Parafii ks. Dariusza Sielczaka. Serdecznie zapraszam do udziału w tej uroczystości wszystkich Parafian. Proszę o modlitwę w intencji ks. Dariusza oraz życzliwość i dobroć.
  7. Dziękuję za ofiary składane na tacę . Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzieciom i młodzieży , życzę pięknych udanych, zdrowych i spokojnych wakacji.
  8. Polecajmy Miłosiernemu Bogu wszystkie nasze intencje.