40. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2019

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.
  2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.
  3. W środę rozpoczynamy triduum ku czci św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży w związku z powyższym w środę na godz. 17.00 zapraszam dzieci klas 0-3 w trakcie Mszy św. nastąpi poświęcenie tornistrów oraz przyborów szkolnych. W czwartek zapraszam dzieci klas 4- 6 na godz. 17.00 od 16.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty , który traktujemy jako spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego. W piątek zapraszam młodzież klasy ósmej, siódmej, oraz szkół średnich Msza św. o godz. 17.00 spowiedź od 16.00. W sobotę o godz. 8.00 wyruszy z naszej Parafii autokarowa Pielgrzymka Dzieci i młodzieży do Rostkowa. Zgłoszenia przyjmuje Pani katechetka Agnieszka Piotrkowska. Koszt wyjazdu wynosi 5zł. Jest gorąca prośba , aby każde dziecko ofiarowało szczoteczkę i pastę do zębów , które będą przekazane dla dzieci w Czadzie. Jest to dla tych dzieci wielki luksus, często nieosiągalny. Dziękuję Urzędowi Gminy na ręce Pana Wójta za sfinansowanie przejazdu autokarem do Rostkowa.
  4. Pięknym zwyczajem naszej parafii jest ofiarowanie zboża dla WSD w Płocku, pomimo trudnych żniw, możemy złożyć ten dar chleba dla wspólnoty seminaryjnej, czując troskę i odpowiedzialność za to , aby nie zabrakło nowych kapłanów. Jeżeli ktoś ma życzenie zamiast zboża można złożyć ofiarę. Proszę Sołtysów lub jedną osobę ze wsi o zorganizowanie takiej zbiórki.
  5. W piątek 13 września kolejny dzień fatimski. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej na godz. 19.00 Po nabożeństwie Msza Święta o godz. 20.00 – przynieśmy swoje intencje, podziękowania, prośby składane Bogu za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej, w trakcie mszy św. dokonamy zawierzenia dzieci, młodzieży , studentów oraz nauczycieli Niepokalanemu Sercu NMP. Zabierzmy z domu ze sobą lampiony z którymi weźmiemy udział w procesji.
  6. W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa Edyta Ulatowska panna par. tut. oraz Jan, Józef Chmielewski kaw. par. tut. zapowiedź I, ktokolwiek wiedziałby o zachodzących przeszkodach między narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem Proboszczem.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku za ławkami.
  8. Dziękuję za ofiary składane na tacę, przeznaczone na prace remontowe naszego Kościoła.