44. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2019

1. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
  2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych będę one odbywały się w dni powszednie o godz.16.30 w soboty o godz. 09.30 w tę sobotę do modlitwy różańcowej zapraszam wszystkich mężczyzny , którzy należą do różańcowego plutonu i tych , którzy chcą włączyć się w działalność nowego plutonu różańcowego, w niedziele modlitwa różańcowa o godz. 11.30 w intencji wszystkich nauczycieli.
  3. Za tydzień, już po raz 19 obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbony ustawionej na środku Kościoła.
  4. Dziękuję za ofiarowane zboże dla WSD w Płocku gospodarzowi z Janowca Kościelnego Czesławowi Moszczyńskiemu, dziękuję za ten piękny wymowny dar chleba przekazany dla wspólnoty seminaryjnej.
  5. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam do udziału w Mszy św. oraz modlitwie różańcowej wszystkich ministrantów oraz tych , którzy chcą zostać ministrantami.
  6. Zapraszam w dniach 01 – 08.07.2020 do udziału w lotniczej pielgrzymce do Medjugorie. Program pielgrzymki zamieszczony jest w gablocie przed Kościołem, zapisy przyjmowane są do 29.02.2020 z wpłatą zaliczki wysokości 1000 zł.
  7. Za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 rozpoczniemy modlitwą różańcową ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00 msza św. fatimska którą ofiarujemy w intencji naszej Ojczyzny Polski przynieśmy również swe intencje, prośby, podziękowania – procesja fatimska po Mszy Świętej.
  8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Komunii św. generalnej.
  9. W zakrystii u Pana Janka możemy kupić Książkowe wydanie kalendarza rolników na rok 2020 w cenie 27 zł.
  10. Dziękuję za ofiary złożone na tacę za tydzień ofiary tacy przeznaczone będą na prace remontowe naszego Kościoła, zachęcam do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku za ławkami.
  11. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do Boga śp. Jerzy Szczepkowski zam. w Smolanach, śp. Stefan Szczepkowski zam. w Kucach wieczny odpoczynek….