45. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do skarbony ustawionej na środku kościoła.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
  3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych są one odprawiane w dni powszednie o godz.16.30 w soboty o godz. 09.30 w najbliższą sobotę do modlitwy różańcowej zapraszam członków Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz tych którzy chcą włączyć się w działalność tej wspólnoty.
  4. Dziękuję za ofiarowane zboże dla WSD w Płocku gospodarzom z Połci Młodych Kownackiemu Bogdanowi, Żebrowskiemu Franciszkowi, Żebrowskiemu Andrzejowi, Tańskiemu Jarosławowi, Borowemu Markowi, Kask Jackowi, gospodarzowi z Iwan Krajewskiemu Krzysztofowi, gospodarzowi z Siwych Szczepkowskiemu Marcinowi, gospodarzom z Jastrząbek Dzierżanowskiej Ewie, Szczepkowskiemu Grzegorzowi, Szczepkowskiemu Janowi, Jastrzębowskiemu Andrzejowi, Młyńskiemu Krzysztofowi, gospodarzom z Pokrzywnicy Antczak Joannie, Siemianowskiemu Lechowi, Szczypińskiemu Zbigniewowi, Andrzejowi Szczepkowskiemu, Ustaszewskiemu Grzegorzowi, Mróz Piotrowi, Jastrzębowskiemu Krzysztofowi, Ambrozińskiemu Zbigniewowi, Moszczyńskiej Annie za ofiary pieniężne dziękuję Szulczak Bogumile, Wojciechowi Szulc, Leśnikowskiemu Janowi oraz gospodarzowi z Janowca Kościelnego Wrzeszczyńskiemu Karolowi dziękuję za ten piękny wymowny dar.
  5. Zapraszam w dniach 01 – 08.07.2020 do udziału w lotniczej pielgrzymce do Medjugorie. Program pielgrzymki zamieszczony jest w gablocie przed Kościołem, zapisy przyjmowane są do 29.02.2020 z wpłatą zaliczki wysokości 1000 zł.
  6. W zakrystii możemy kupić Książkowe wydanie kalendarza rolników na rok 2020 w cenie 27 zł.
  7. Ministrantów chodzących do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II zapraszam w sobotę na godz. 09.30 w celu przygotowania asysty Biskupiej na uroczystości szkolne, które odbędą się 23 października o godz. 10.00 z racji 85-lecia naszej Szkoły oraz nadania nowego sztandaru.
  8. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i miesiąc listopad poświęcony ich pamięci. W związku z tym od najbliższej niedzieli można składać wypominki roczne do ustawionych skrzynek przy kaplicy Bożego Miłosierdzia. Wysokość ofiar w wypominkach rocznych są od osoby jak w minionym roku czyli np. Jan Kowalski 40 zł, od rodziny – zm. z r-ny. Kowalskich 50 zł, Maria i Jan Kowalscy – 80 zł. Proszę o wpisywaniu godz. o której wypominki mają być czytane oraz wpisywanie imion i nazwisk w pierwszym przypadku. Wypominki jednorazowe będą czytane na cmentarzu w dniu Wszystkich św. ofiara dobrowolna, wypominki jednorazowe składamy do skrzynki przeznaczone na wypominki jednorazowe.
  9. Dziękuję za ofiary złożone na tacę przeznaczone na prace remontowe naszego Kościoła, obecnie wykonywane są drzwi zew., za tydzień ofiary tacy przeznaczone będą na misje św.
  10. Dziś o godz. 19.00 rozpoczniemy modlitwą różańcową ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00 msza św. fatimska, którą ofiarujemy w intencji naszej Ojczyzny Polski przynieśmy również swe intencje, prośby, podziękowania – procesja fatimska po Mszy Świętej.
  11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 wystąpi Chór Collegium Castellanum z Nidzicy pod przewodnictwem Przemysława Renda.
  12. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do Boga śp. Marek Purzycki zam. w Janowcu Kościelnym oraz śp. Stanisława Śmiecińska z domu Szczepkowska pochodząca ze Smolan a mieszkające ostatnie lata w Olsztynie pogrzeb odbędzie się w poniedziałek i rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 13.30 -wieczny odpoczynek…..