47. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXX Niedziela Zwykła – 27.10.2019

1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego. W piątek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, o godz. 11.00 na cmentarzu odmówimy różaniec połączony z wypominkami jednorazowymi, następnie o godz. 11.30 odbędzie się procesja na cmentarzu, o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta. Proszę druhów Strażaków z Janowca Kościelnego i Szczepkowa Borowego o pomoc w kierowaniu ruchem i zapewnienie bezpieczeństwa.
  2. W sobotę – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 8.00; 10.00 – jeżeli dopisze pogoda na cmentarzu; o 19.00 odprawimy zaduszki janowieckie w trakcie , których będziemy wyczytywać Imiona i Nazwiska naszych zmarłych w kolejności daty śmierci – miesiącami, Rodzina- jedna osoba z rodziny gdy usłyszy swego bliskiego zmarłego, podchodzi do zapalonego Paschału z przyniesioną ze sobą lampką zapala ją i stawia na posadzce kościoła za Paschałem. Msza jest odprawiana w intencji zmarłych którzy w minionym roku odeszli do Pana Boga, jeżeli zmarł ktoś z naszej rodziny poza naszą Parafią możemy zgłosić imię i nazwisko osoby zmarłej, aby objąć ją modlitwą. W trakcie Mszy św. ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Msze św. w intencji zmarłych. Po zakończonej mszy św. zapaloną lampkę zanosimy na grób bliskiej osoby, lub ustawiamy pod krzyżem na cmentarzu.
  3. Przypominam, że można składać wypominki jednorazowe i roczne do ustawionych skrzynek wypominkowych przy kaplicy Bożego Miłosierdzia, znajdują się tam kartki wypominkowe, które możemy zabrać ze sobą i w domu wypełnić. Wysokość ofiar w wypominkach rocznych wypisana jest na kartce na skrzynce wypominkowej. Proszę o wpisywaniu godz. o której wypominki mają być czytane oraz wpisywanie imion i nazwisk w pierwszym przypadku.
  4. W tym tygodniu przypada: pierwszy piątek miesiąca z racji, iż w pierwszy piątek listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych ,chorych odwiedzę 8 listopada .
  5. Dziękuję za ofiarowane zboże dla WSD w Płocku gospodarzom z Starych Połci Szypulskiemu Andrzejowi, Moszczyńskiemu Markowi, Leśnikowskiemu Krzysztofowi, Bielskiemu Zbigniewowi, Moszczyńskiej Ewie, Moszczyńskiemu Jarosławowi, gospodarzowi z Piotrkowa Płoskiemu Wojciechowi, gospodarzom z Nowej Wsi Dmochy Szczepkowskiemu Marcinowi, Rudzińskiemu Jackowi, Płoskiemu Januszowi, Leśnikowskiemu Tadeuszowi, Moszczyńskiemu Januszowi, Kawieckiemu Ryszardowi, Moszczyńskiemu Markowi, Smolińskiemu Grzegorzowi, Langowskiemu Bogdanowi, gospodarzom z Krajewa Małego Kowalewskiej Sabinie, Podowskiemu Robertowi, gospodarzowi z Krajewa Wielkiego Jastrzębowskiemu Pawłowi, gospodarzowi z Szypułk Zaskórk Krajewskiemu Wojciechowi, gospodarzowi z Janowca Jastrząbek Chmielewskiemu Michałowi, gospodarzowi z Janowca Zdzięt Smolińskiemu Krzysztofowi, za ofiarę pieniężną dziękuję gospodarzowi z Starych Połci Moszczyńskiemu Jerzemu. Dziękuję mieszkańcom Starych Połci za zbiórkę ofiar na ogrzewanie Kościoła, dziękuję za ofiary złożone na ten cel Chmielewskiemu Michałowi z Janowca Jastrząbek oraz Smolińskiemu Krzysztofowi z Janowca Zdzięt.
  6. Proszę o właściwe zachowanie na cmentarzu karygodną rzeczą jest palenie papierosów, jeżeli kogoś zauważymy że pali na cmentarzu proszę o zwrócenie uwagi. Nie wyrzucamy śmieci pod drugi pomnik ale do pojemników na śmieci (plastyki, znicze, odpady zielone obok pojemników, nie jest rzeczą trudną plastikową doniczkę wrzucić do pojemnika a zeschnięte kwity obok pojemników. Osoby, które w minionych tygodniach kładły polbruk proszę o zabranie ziemi oraz resztek gruzu o wywiezienie tych odpadów w własnym zakresie , powyrzucano całe elementy betonowe resztki kostki oraz całe hałdy ziemi. Cmentarz jest miejscem świętym na którym spoczywają Wasi bliscy, a kiedyś również my tam będziemy spoczywać, dbajmy o to święte miejsce i uczmy szacunku.
  7. W najbliższą sobotę będziemy obchodzić nabożeństwo pierwszo sobotnie o , które prosiła Matka Boża w Fatimie: od godziny 07.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, o godz. 07.30 odmówimy różaniec i o godz. 08.00 będzie odprawiona Msza św.
  8. W niedziele 03.11.2019 o godz.12.00 będzie modlić się o dar trzeźwości w naszej Parafii, Gminie oraz w naszych Rodzinach Msze św. odprawi ks. Przemysław Kawiecki SDB po Mszy św. wygłosi wykład: Mocny rodzic – szczęśliwe dziecko. 21 zasad w pracy z młodzieżą. Podstawy systemu prewencyjnego w wychowaniu i profilaktyce młodzieży.
  9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w dzisiejszym numerze zamieszczony jest film o objawieniach NMP w Lurdes w cenie 6 zł.
  10. Dziękuję za ofiary złożone na tacę.