49. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXI Niedziela zwykła – 03 listopada 2019

1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.
  2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.
  3. Za tydzień po Mszy św. o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości pierwszokomunijnej.
  4. Dziękuję p. Pawłowi Waleriańskiemu za nagłośnienie cmentarza podczas uroczystości Wszystkich Świętych oraz p. Jadwidze Szczepkowskiej za użyczenie prądu.
  5. Dziękuję Druhom Strażakom z Janowca Kościelnego oraz Szczepkowa Borowego za zabezpieczenie porządku i bezpieczeństwa w trakcie uroczystości Wszystkich Świętych.
  6. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzę z Komunią św. chorych.
  7. Od 1 listopada w polskich kinach będzie można oglądać bardzo głośny film pt. „ Nieplanowane”. W krajach , gdzie odbyły się już jego premiery, wywołał on prawdziwą burzę. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…. „ Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz „ Nieplanowane” – tak o tym dziele napisał jeden z amerykańskich biskupów. Jest to film z gatunku tych, który każdy powinien zobaczyć. Gorąco zachęcam zatem, by wybrać się do kina.
  8. Dziękuję za ofiarowane zboże dla WSD w Płocku gospodarzom z Nowej Wsi Dmochy Malinowskiej Agnieszce i Jastrzębowskiemu Piotrowi, gospodarzowi z Janowca Kościelnego Podowskiemu Zdzisławowi, oraz za ofiarę pieniężną gospodarzowi z Żabina Moszczyńskiemu Romualdowi.
  9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego znajdziemy w nim artykuł mówiący o naszych uroczystościach 85-lecia istnienia naszej szkoły oraz o poświęceniu nowego sztandaru. Cena Gościa Niedzielnego wynosi 6 zł.
  10. W zakrystii możemy kupić Książkowe wydanie kalendarza rolników na rok 2020 w cenie 27 zł.
  11. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, za tydzień ofiary tacy przeznaczone będą na prace remontowe naszego Kościoła.