50. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXII Niedziela zwykła – 10 listopada 2019

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
  2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Wychodząc z Kościoła możemy złożyć ofiarę do ustawionej skarbony przeznaczoną na pomoc dla prześladowanych Chrześcijan w Sudanie.
  3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 10.00.
  4. Dziękuję za ofiarowane zboże dla WSD w Płocku gospodarzowi z Leśnik Kołakowskiemu Sławomirowi, gospodarzom ze Skród Szczepkowskiemu Andrzejowi, Moszczyńskiemu Tomaszowi, Czarneckiemu Dawidowi, Szczepkowskiemu Piotrowi, Podowskiemu Tomaszowi, gospodarzowi z Krajewa Kawęczyna Grzybowskiemu Andrzejowi.
  5. Za tydzień po Mszy św. o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości odnowienia przyrzeczeń chrztu św.
  6. Posiadamy już nowy kalendarz parafialny na rok 2020 można go nabyć w zakrystii. Cena kalendarza wynosi 10 zł, zawiera on wszelkie uroczystości parafialne, gminne, szkolne dochód ze sprzedaży kalendarza parafialnego przeznaczony jest na prace remontowe naszego Kościoła.
  7. Wójt Gminy Janowiec Kościelny, Samorządowy Ośrodek Kultury oraz Parafia pw. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym ogłaszają konkurs na „NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ” Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Zgłoszenia należy dokonać na karcie zgłoszenia (załącznik nr 1 do regulaminu) do dnia 10 grudnia 2019 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury. Więcej informacji znajdziemy na internetowej stronie parafii w zakładce aktualności. Zapraszam do odwiedzania naszej strony parafialnej znajdziemy tam wiele informacji dotyczących wydarzeń z życia parafii.
  8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego oraz innych czasopism religijnych, wyłożonych na stoliku za ławkami.
  9. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na prace remontowe naszego Kościoła.