52. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXIV Niedziela zwykła – 24 listopada 2019 Niedziela Chrystusa Króla.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.
  2. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Następną niedzielą rozpoczynamy czas adwentu, będzie to również pierwsza niedziela miesiąca po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie i adoracja Najświętszego sakramentu.
  3. Przygotowujemy się do okresu grzewczego naszego Kościoła. Proszę zwyczajem lat ubiegłych Sołtysa lub jedną osobę upoważnioną z wioski o przeprowadzenie zbiórki na zakup oleju do ogrzewania Kościoła.
  4. Posiadamy już nowy kalendarz parafialny na rok 2020 można go nabyć w zakrystii. Cena kalendarza wynosi 10 zł, zawiera on wszelkie uroczystości parafialne, gminne, szkolne, dochód ze sprzedaży kalendarza parafialnego przeznaczony jest na prace remontowe naszego Kościoła.
  5. Wszystkim, którzy ofiarowali zboże dla WSD w Płocku serdecznie dziękuję , jeżeli ktoś chciałby jeszcze ofiarować zboże to proszę to uczynić do czwartku.
  6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego oraz innych czasopism religijnych, wyłożonych na stoliku za ławkami.
  7. Dziękuję za ofiary złożone na tacę.