56. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  2. Rektorat WSD w Płocku składa podziękowanie wszystkim Gospodarzom naszej Parafii za przekazane zboże oraz zapewnia o pamięci w modlitwie w intencji wszystkich swych dobrodziejów.
  3. W wigilię o godz. 23.30 zapraszam do wspólnej modlitwy przy stajence nowo narodzonego Jezusa. Program słowno-muzyczny „Gdzie jest nasze Betlejem” przygotowała Pani Judyta Wrzeszczyńska wraz z uczniami SP im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym.
  4. Przypominam, że ostatnia adwentowa Msza Święta roratnia odprawiana będzie W poniedziałek i we wtorek o godz. 07.00. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej, przynieśmy ze sobą zapalone lampiony.
  5. Zachęcam do nabycia świec Caritas w cenie 6 zł i 12 zł dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na pomoc dla najbardziej potrzebujący rodzin.
  6. Dziękuję za ofiary składane na tacę. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, świąteczny, podwójny numer Gościa Niedzielnego jest po 10 zł.