57. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Pasterka – 24 -25.12.2019

1. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy braku nadziei, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność.
  2. Tą nocną Mszą Świętą zwaną Pasterką rozpoczęliśmy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego, 12 stycznia.
  3. W dni świąteczne zapraszam wszystkich na Msze Święte do naszej parafialnej świątyni. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia o godz.10.00 i 12.00 w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę. Jutro naszą materialną ofiarą wesprzemy WSD oraz wysłuchamy listu Rektora WSD w Płocku.
  4. Abyśmy mogli z radością przeżywać te uroczyste święta dziękuję za przygotowanie Kościoła, przygotowanie dekoracji świątecznej, Panu Wojciechowi Szulc, pani Elżbiecie Szczepkowskiej, Panu Piotrowi Grzemskiemu. Dziękuję P. „świętej rodzinie”, dziękuję za ofiarowanie do Kościoła pięknych choinek, P. Jackowi Tarwackiemu, P. Jerzemu Wrzeszczyńskiemu, P. Zenonowi Serowik, P. Marii Januszewskiej, P. Ewie Czechowskiej. Dziękuję za pomoc przy obsadzaniu choinek Józefowi Grzemskiemu, Jackowi Moszczyńskiemu. Dziękuję P. Romanowi Wrotek za przeinstalowanie kompletów choinkowych.
  5. Starajmy się kontemplować radosną tajemnicę narodzin Syna Bożego. Zachęcam wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby wspólnie śpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki. Niech rozbrzmiewają one także w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary.
  6. W bocznej kaplicy znajdują się szopki Bożonarodzeniowe wykonane w ramach konkursu „ Najpiękniejsza szopka Bożonarodzeniowa”. Zachęcam do obejrzenia wykonanych prac.
  7. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Niech każda rodzina z naszej wspólnoty parafialnej będzie solą dla ziemi.
  8. Dziękuję za ofiary złożone na tacę. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, świąteczny, podwójny numer Gościa Niedzielnego jest po 10 zł.
  9. Polecajmy w naszej modlitwie wszystkie nasze intencje.