59. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Świętej Rodziny- 29.12.2019

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.
  2. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz.15.00, godzinie Bożego Miłosierdzia, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
  3. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
  4. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Dziękuję za rodzinne spotkania podczas wizyty kolędowej, za rodzinną atmosferę, rozmowę. Zachęcam do pisania intencji w których wspólnie z kapłanem chcemy modlić się w swojej rodzinie. Dziękuję wszystkim przyjeżdżającym po księdza. Dziękuję za ofiary składane na kolędę oraz prace remontowe naszego kościoła. Dziękuję za złożone ofiary.
  5. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:
    30.12.2019 (poniedziałek) godz. 08.30 – Kukiełki, Szczepkowo Zalesie, Sołdany.
    31.12.2019 (wtorek) godz. 08.30 -„Trójmiasto” Iwany, Krajewo Kawęczyno, Skrody.
    02.01.2020 (czwartek) godz. 08.30 – Sowy, Gąsiory, Żabino, Piotrkowo.
    03.01.2020 (piątek) godz. 08.30 – Smolany.
    04.01.2020 (sobota) godz.08.30 – Majki, Krajewo Wielkie, NWD .
    06.01.2020 ( poniedziałek) godz. 13.30 – Górowo Trząski.
    Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii w aktualnościach.
  6. Dziękuję mieszkańcom Gołębi za ofiary złożone w wysokości 100 zł na zakup oleju do ogrzewania Kościoła. Dziękuję za ofiary przekazane przez p. Organistę na ogrzewanie Kościoła. Dziękuję za ofiary składane na tacę. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, świąteczny, podwójny numer Gościa Niedzielnego jest w cenie 10 zł.
  7. Polecajmy Bogu nasze intencje i przyjmijmy Boże błog.