8. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V Niedziela zwykła – 09 Lutego 2020.

1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
  2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego, w trakcie Mszy św. będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących.
  3. Również w środę kierujemy nasze prośby do Tej, którą nazywamy Cudowną Lekarką w chorobach, podczas nowenny i Mszy Świętej o godz. 16.30. Zapraszam na to modlitewne spotkanie.
  4. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przystępujących w tym roku do Komunii św. Generalnej na spotkanie to zapraszam rodziców.
  5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
  6. Dziękuję za ofiary składane na tacę, przeznaczone na prace remontowe naszego Kościoła.