I NIEDZIELA ADWENTU, ROK B, 03.12.2023r.

1.      Dziś I Niedziela Adwentu! Na Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu Adoracja z racji I Niedzieli miesiąca!  Zachęcam do refleksji, postanowień i wyrzeczeń oraz do udziału w Roratach – roRATUJsię kto może – szczególnie dzieci i młodzież/pierwsza Msza Święta danego dnia to Rorata/. Na Roraty przychodzimy z lampionami! Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się 08-10 grudnia/piątek, sobota, niedziela/. Poprowadzi je ks. mgr Tomasz Kociński – Kustosz Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego w Chwalęcinie! Program rekolekcji poniżej!

2.      Pan Organista nie będzie chodził z opłatkiem. Czeka w drugiej Zakrystii po Mszy Świętej! Do nabycia są świece Caritas/małe – 10 zł.; duże – 15 zł./. Dzieci proszę, aby przynosiły sianko do pustej kołyski dla Pana Jezusa! Ile dobrych uczynków,  tyle sianka w kołysce!

3.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne: pp. Danucie i Kazimierzowi Szulc, pp. Teresie i Mirosławowi Szypulskim, p. Czesławowi Grochala, pp. Aldonie i Piotrowi Szczepkowskim, p. Teodozji Szczepkowskiej za ofiary na ogrzewanie Kościoła, p. Klaudiuszowi Stefanowskiemu za ofiarę na kwiaty/dekorację, pp. Monice i Pawłowi Oman, p. Jadwidze Szczepkowskiej, pp. Magdalenie i Piotrowi Grzemskim, Mieszkańcom Cygany, Sowy i Gąsiory za ofiarę na ogrzewanie!

4.      W Gościu Niedzielnym: cykl adwentowy, którego przewodnikiem jest św. Franciszek; Masoneria? Kościół mówi NIE; do nabycia jest dwumiesięcznik „Historia Kościoła” oraz miesięcznik Puls Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym.

5.      Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową został ogłoszony. Zgłoszenia należy dokonać na specjalnej karcie do 15 grudnia 2023r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Janowcu Kościelnym!

6.      Przypominam o porządku na cmentarzu. Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu…! Proszę o przestrzeganie tych zasad!

7.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

8.      W minionym tygodniu odszedł do Pana +Krzysztof Jastrzębowski. Pogrzeb odbył się w sobotę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

PLAN REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

REKOLEKCJE ADWENTOWE

08.12. – 10.12.2023r.

Rekolekcje prowadzi ks. mgr Tomasz Kociński

Kustosz Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego

w Chwalęcinie

                           PIĄTEK, Niepokalane Poczęcie N.M.P.-  08.12.2O23r.

10.00 – Msza św. z  nauką ogólną

                    12.00 Godzina Łaski – Msza św. z nauką ogólną

15.30 – Msza św. z  nauką dla dzieci i dorosłych

17.00 – Msza św. z  nauką ogólną

                                    SOBOTA  09.12.2023r.

10.00 – Msza św. z  nauką ogólną –
sakrament namaszczenia chorych

15.30 – Msza św. z  nauką dla dzieci i dorosłych

17.00 – Msza św. z  nauką ogólną

                                   NIEDZIELA  10.12.2023r.

8.00 – Msza św. z  nauką ogólną

10.00 – Msza św. z  nauką dla dzieci i dorosłych/po Mszy Świętej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego/

12.00 – Msza św. z nauką ogólną i zakończenie rekolekcji

SPOWIEDŹ  –  15 MIN. PRZED I W CZASIE NABOŻEŃSTWA!!!