III NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK A, 23.04.2023r.

1.      Trwa okres wielkanocny, przypominam o obowiązku spowiedzi i przyjmowania Komunii Świętej w tym czasie!

2.      Wkrótce rozpoczniemy miesiąc maj, będziemy śpiewać Litanię Loretańską w Kościele, przy figurkach i kapliczkach. Zadbajmy, jak do tej pory , o przydrożne figurki i krzyże! Dziękuję tym Wszystkim , którzy to czynią w ciągu całego roku!

3.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół: p. Janowi Grzemskiemu!

4.       W Gościu Niedzielnym: osoby znane z mediów, dzielą się świadectwem obecności Słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w ich życiu…

5.      W maju odbędą się uroczyste obchody 100-lecia OSP Szczepkowo Borowe. Dnia 30 kwietnia br. odbędzie się Czerwony Kiermasz na placu przed Kościołem od 9.00 do 13.00/rękodzieło i przepyszny drożdżak/. Dochód będzie przeznaczony na organizację tej Uroczystości!!! Zapraszają OSP Szczepkowo Borowe i Środowiskowy Dom Samopomocy w Janowcu Kościelnym!

6.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  –  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

7.      DRODZY MIESZKAŃCY GMINY JANOWIEC KOŚCIELNY RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

MAŁA KINGA RYDZ CHORUJĄCA NA SMA POTRZEBUJE NASZEJ POMOCY.

JAK MOŻESZ POMÓC?!

WIOSNA TO DOBRY CZAS NA PORZĄDKI W NASZEJ GARDEROBIE

AKCJA POLEGA NA ZBIÓRCE NIEPOTRZEBNYCH LECZ NADAL NADAJĄCYCH SIĘ DO UŻYTKU UBRAŃ I INNYCH TEKSTYLIÓW KTÓRE ZALEGAJĄ W NASZYCH SZAFACH.

ZA KAŻDY KILOGRAM ZEBRANYCH DARÓW PIENIĄDZE PRZEKAZANE ZOSTANĄ NA KONTO KINGI.

PAMIĘTAJ! NIE ZBIERAMY ŚMIECI! WSZYSTKIE PRZYNIESIONE RZECZY POWINNY BYĆ ZAPAKOWANE W WOREK, CZYSTE, NADAJĄCE SIĘ DO TEGO ABY DAĆ IM DRUGIE ŻYCIE.

ZBIÓRKA RZECZY NA TERENIE NASZEJ GMINY ODBYWA SIĘ W:

Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Janowcu Kościelnym

ŚWIETLICE WIEJSKIE:

Nowa Wieś Dmochy, Stare Połcie, Nowa Wieś Wielka, Bielawy, Szczepkowo Borowe, Smolany