IX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 02.06.2024r.

 1. Nabożeństwo czerwcowe – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, w soboty o godz. 8.30 i w niedziele o godz. 12.00.
 2. Poświęcenie pól w naszej parafii  –  II część  – dziś od godz. 15.00/Msza Święta – 21.07.2024r. – godz.12.00/!
 3. Trwa Oktawa Bożego Ciała – każdego dnia oktawy procesja eucharystyczna po nabożeństwie czerwcowym/dziś procesja na Sumie/. Serdecznie dziękuję za przygotowanie Ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała: OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe; Środowiskowy Dom Samopomocy w Janowcu Kościelnym; p. Marii Szulc z Rodziną i pp. Lucynie i Ryszardowi Wrzeszczyńskim; za czuwanie nad bezpieczeństwem Policji – na ręce p. Naczelnika Jacka Tarwackiego oraz OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe, Asyście  procesyjnej i dzieciom sypiącym kwiatkami, dzieciom pierwszokomunijnym, wszystkim Uczestnikom procesji! Dziękuję za kwiaty  Rodzinie pp. Ambrozińskich i za kwiaty przyniesione po procesji do Kościoła! Informuję, iż kolejny Dzień Eucharystyczny w naszej parafii odbędzie się 20 czerwca br, . zapraszam na Adorację i modlitwę przez cały dzień w Kościele!
 4. W tym tygodniu przypada I piątek m-ca, do Chorych udam się z Komunią Świętą od godz. 8.00. Męski Pluton Różańcowy zaprasza w I piątki m-ca do Gietrzwałdu o godz. 21.00!
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne: p. Marii Piotrkowskiej, p. Marii Januszewicz, p. Jadwidze Szczepkowskiej, p. Jadwidze Grzejdak, p. Janowi Witczak, p. Janowi Tańskiemu, pp. Teresie i Mirosławowi Szypulskim, pp. Teresie i Bogdanowi Kownackim, pp. Piotrowi i Magdalenie Grzemskim, pp. Mariannie i Aleksemu Kołakowskim, pp. Iwonie i Jackowi Urbanowicz, pp. Irminie i Piotrowi Chmielewskim, Sołectwu Szczepkowo Pawełki, Sołectwu Iwany. Dziękuję za ofiary składane podczas poświęcenia pól: Janowiec Kościelny, Kuce, Smolany, Górowo Trząski, Sołdany, Iwany , Skrody, Krajewo Kawęczyno!
 6. Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe BENE FIDE wyszło z inicjatywą wsparcia zbiórki funduszy na wkład własny dotyczący Polskiego Ładu. W związku z tym organizuje przez trzy kolejne niedziele KIERMASZ CIAST I SŁODKOŚCI na placu przed Kościołem po każdej Mszy Świętej! Dziękuję Druhom Strażakom i Wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło!
 7. Dnia 06.07.2024r. Urząd Gminy Janowiec Kościelny organizuje wyjazd na bezpłatne badania mammograficzne, cytologiczne oraz tomografię komputerową płuc. Badania będą wykonane w Poliklinice MSWiA w Olsztynie. Zapisy pod numerem telefonu 89 6262062/89 6262002 lub w Sekretariacie Urzędu Gminy.
 8. OPTO- BUS zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 14 czerwca/piątek/ br. w godz. 11.00 – 12.00! Miejsce badania: parking przy OSP Janowiec Kościelny. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 570 107 107.
 9. Dnia 23 czerwca br. w naszym Kościele o godz.15.00. odbędzie się XI Festiwal Piosenki Religijnej – zgłoszenia na specjalnej karcie w Samorządowym Ośrodku Kultury do 14.06.2024r.
 10. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!
 11. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”: o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej…
 12. Dnia 27 czerwca br. będziemy gościć z noclegiem XVI Pieszą Pielgrzymkę z Makowa Mazowieckiego do Gietrzwałdu.