JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, ROK A, 26.11.2023r.

1.      Dziś ostatnia Niedziela roku liturgicznego –  Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy Świętej o godz. 10.00 jeden z kandydatów na ministrantów otrzyma komżę! Natomiast o godz.12.00 Adoracja i dziękczynienie. Za tydzień rozpocznie się Adwent! Zachęcam do refleksji, postanowień i wyrzeczeń oraz do udziału w Roratach – roRATUJsię kto może! Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się 08-10 grudnia/piątek, sobota, niedziela/. Poprowadzi je ks. mgr Tomasz Kociński – Kustosz Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego w Chwalęcinie!

2.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne:  pp. Monice i Krzysztofowi Szypulskim, p. Krystynie Szczepańskiej, p. Andrzejowi Jabłonowskiemu, pp. Irminie i Piotrowi Chmielewskim, p. Agnieszce Skierskiej, pp. Zofii i Zbigniewowi Politowskim za ofiary na ogrzewanie Kościoła!

3.      W I piątek m-ca udam się do Chorych z Komunią Świętą od godz. 8.00. W I sobotę m-ca Różaniec o godz. 8.00,  w Niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 12.00.

4.      W Gościu Niedzielnym: o tym, co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny; o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia… Dla Najmłodszych jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego…

5.      Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową został ogłoszony. Zgłoszenia należy dokonać na specjalnej karcie do 15 grudnia 2023r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Janowcu Kościelnym!

6.      Dziękuję p. Krzysztofowi Piotrkowskiemu za naprawę awarii lamp z czujnikiem ruchu przed plebanią/kancelarią i na terenie całej posesji! Bóg zapłać!

7.      Przypominam o porządku na cmentarzu. Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu…! Proszę o przestrzeganie tych zasad!

8.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!