NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, ROK A, 16.04.2023r.

1.       Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00; zachęcam do lektury Dzienniczka św. Faustyny i do pełnienia uczynków miłosierdzia!

2.      W tym tygodniu rozpoczną się próby przed I Komunią Świętą – 18 kwietnia/wtorek/, godz. 15.00 i przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego – 19 kwietnia/środa/, godz. 15.00. Obecność obowiązkowa! Proszę Rodziców, aby pomagali w czasie prób i wspierali p. Agnieszkę!

3.      Wyniki konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną  –  Komisja w składzie: Anna Rybacka, Monika Ławicka i Anna Rembowska zdecydowała –   I miejsce:   Marlena Szemplińska/palma nr 2/; II miejsce – Ewa Moszczyńska/palma nr 9/; III miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Janowcu Kościelnym/palma nr 8/. Pozostali Uczestnicy otrzymali nagrody za udział w Konkursie! Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!!!

4.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół: pp. Agnieszce i Tomaszowi Podowskim, p. Weronice Sosnowskiej!

5.       W Gościu Niedzielnym: o trzech sposobach czynienia miłosierdzia, zapisanych przez św. Faustynę w Dzienniczku, oraz o tym, skąd bierze się niewiara i jak o Bogu rozmawiać z niewierzącymi… Dla Najmłodszych jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego!

6.      W maju odbędą się uroczyste obchody 100-lecia OSP Szczepkowo Borowe. Dnia 30 kwietnia br. odbędzie się Czerwony Kiermasz na placu przed Kościołem od 9.00 do 13.00/rękodzieło i przepyszny drożdżak/. Dochód będzie przeznaczony na organizację tej Uroczystości!!! Zapraszają OSP Szczepkowo Borowe i Środowiskowy Dom Samopomocy w Janowcu Kościelnym!

7.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  –  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

8.      DRODZY MIESZKAŃCY GMINY JANOWIEC KOŚCIELNY RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

MAŁA KINGA RYDZ CHORUJĄCA NA SMA POTRZEBUJE NASZEJ POMOCY.

JAK MOŻESZ POMÓC?!

WIOSNA TO DOBRY CZAS NA PORZĄDKI W NASZEJ GARDEROBIE

AKCJA POLEGA NA ZBIÓRCE NIEPOTRZEBNYCH LECZ NADAL NADAJĄCYCH SIĘ DO UŻYTKU UBRAŃ I INNYCH TEKSTYLIÓW KTÓRE ZALEGAJĄ W NASZYCH SZAFACH.

ZA KAŻDY KILOGRAM ZEBRANYCH DARÓW PIENIĄDZE PRZEKAZANE ZOSTANĄ NA KONTO KINGI.

PAMIĘTAJ! NIE ZBIERAMY ŚMIECI! WSZYSTKIE PRZYNIESIONE RZECZY POWINNY BYĆ ZAPAKOWANE W WOREK, CZYSTE, NADAJĄCE SIĘ DO TEGO ABY DAĆ IM DRUGIE ŻYCIE.

ZBIÓRKA RZECZY NA TERENIE NASZEJ GMINY ODBYWA SIĘ W:

Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Janowcu Kościelnym

ŚWIETLICE WIEJSKIE:

Nowa Wieś Dmochy, Stare Połcie, Nowa Wieś Wielka, Bielawy, Szczepkowo Borowe, Smolany