ODPUST KU CZCI ŚW. JANA CHRZCICIELA, ROK A, 25.06.2023r.

1.      Dziś w naszej parafii Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. mgr Paweł Szumowski – Dyrektor Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Dziękuję przybyłym Księżom za obecność i posługę w konfesjonale! Natomiast od godz. 15.00 rozpocznie się X Festiwal Piosenki Religijnej. Serdecznie zapraszam Asystę procesyjną, ministrantów, dzieci sypiące kwiatkami, Druhów Strażaków, Parafian i Gości! 

2.      Nabożeństwo czerwcowe w naszym Kościele o godz. 16.30, w soboty o godz. 8.30 i w niedzielę o godz. 12.00! W I sobotę m-ca zapraszam na Różaniec o godz. 8.00, w niedzielę za tydzień Adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam Asystę procesyjną!

3.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół: pp. Annie i Wojciechowi Chmielewskim; mieszkańcom Sowy, Gąsiory i Siwe, Połcie Młode! Dziękuję p. Krzysztofowi Piotrkowskiemu za naprawienie usterki elektrycznej na plebanii; p. Andrzejowi Wacikowskiemu za oczyszczenie rynien i za montaż uchwytów w wejściu na strych Kościoła. Dziękuję Rodzinie pp. Ambrozińskich za przekazanie książek o tematyce religijnej na rzecz parafii! W piątek zabezpieczyliśmy wiatrochrony na wieżach. To dopiero początek prac. Dziękuję firmie p. Eugeniusza Obrębskiego! Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty pp. Teresie i Mirosławowi Szypulskim!

4.      Dnia 27 czerwca br. będziemy gościć z noclegiem XV Pieszą Pielgrzymkę Maków Maz. – Gietrzwałd. Zwyczajem lat ubiegłych możemy poczęstować pątników kanapką, ciastem, herbatą lub wodą w  Organistówce –  Bene Fide/od godz. 15.00/! Po noclegu wczesnym rankiem /06.00/ odprawią Mszę Świętą i wyruszą na szlak pielgrzymkowy. Możemy zapisywać się na listę przyjmujących na nocleg pątników warmińskich/1 sierpnia br./

5.      W miniony wtorek /20 czerwca br./ odbył się Dzień Eucharystyczny. Dziękuję za obecność, modlitwę i Adorację Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Przypominam o Adoracji w każdy czwartek od godz. 16.00!

6.      Do skrzynki pod chórem możemy składać intencje, które grupa pątników z naszej parafii zaniesie do Matki Bożej Ostrobramskiej! Intencje składamy do 30.06.2023r.

7.      II Parafialna Pielgrzymka Rowerowa Janowiec Kościelny – Gietrzwałd odbędzie się 28 lipca br. Zapisy w kancelarii parafialnej do 15 lipca br. /ilość miejsc ograniczona do 30 osób/. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 7.30!

8.      W Gościu Niedzielnym: W Dniu Ojca pamiętamy o mężczyznach, którzy nas wychowali, ale rzadko myślimy o Ojcu, który nas stworzył – refleksje o Bogu Ojcu!

9.      Ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszam na spływ kajakowy, który odbędzie się 04.07.2023r. Zbiórka przed Kościołem o godz. 9.00/potrzebna zgoda Rodziców na piśmie/.

10.  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nidzicy poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Po odbyciu szkolenia będą mogli przyjąć na wychowanie dzieci z powiatu nidzickiego pozbawione opieki rodzicielskiej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

11.  Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje –  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

12.  ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Anna Leśnikowska, panna parafii tutejszej i Daniel Mateusz Łachacz, kawaler parafii Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu. Zapowiedź 1.