OGŁOSZENIA PARAFIALNE, CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, ROK A, 22.11.2020r.

1. Bóg zapłać za organizację zbiórki zboża na WSD w Płocku. Łącznie z ofiarami pieniężnymi wpłaciliśmy na konto Seminarium 3370 zł. Dziękuję p. Karolowi Wrzeszczyńskiemu za pomysł i propozycję rozwiązania transportu zboża, p. Zdzisławowi Podowskiemu za udostępnienie wagi,  p. Wojciechowi Szulcowi, p. Piotrowi Grzemskiemu, p. Janowi Tańskiemu za pomoc w załadunku!
  2. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 15m2, czyli w naszym Kościele do 40 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  3.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Jak pobożnie przeżyć Mszę Świętą w telewizji? O szczepionkach na koronawirusa…
  4.  Bóg zapłać  za dzisiejsze ofiary na tacę. Dziękuję za ofiarę na nowy Ołtarz na cmentarzu  p. Januszowi Płoskiemu i  za  ofiary bezimienne.
  5.  Możemy nabyć kalendarz parafialny na rok 2021, cena 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Kościół. Do nabycia są również świece Caritas na stół wigilijny  – małe 6zł. i kule 12 zł. Pieniądze przeznaczone są na pomoc biednym dzieciom.
  6. Tydzień temu podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 wręczyliśmy  nagrody za „Najbardziej pomysłowy różaniec” i uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym. Komisja w składzie: p. Marianna Malinowska- Przewodnicząca Rady Gminy, P. Magdalena Duchna – Samorządowy Ośrodek Kultury oraz p. Wójt Piotr Rakoczy wyłoniła zwycięzców. I miejsce – Aleksander Gąsiorowski, II miejsce – Julia Moszczyńska, III miejsce – Magdalena Szczepkowska.
  7. W czwartek rozpoczęliśmy pracę doczyszczania posadzki w naszym Kościele przez firmę KLIMAT z Kalisza. Dziękuję p. Piotrowi Grzemskiemu, Wojciechowi Szulcowi, Janowi Tańskiemu, Andrzejowi Jabłonowskiemu, Jackowi Moszczyńskiemu, Jackowi Zielińskiemu za pomoc w przesuwaniu ławek. Czekamy jeszcze na specjalne maty/wycieraczki w wejściu głównym i bocznym.
  8. Rozpoczyna się sezon grzewczy. Dziękuję za ofiarę na olej opałowy sołectwu Nowa Wieś Dmochy – 440 zł. Zwyczajem lat ubiegłych proszę o przeprowadzenie takiej zbiórki!
  9. W ramach promocji naszej Gminy, różnych działań i twórczości, możemy nabyć książkę p. Barbary Krajewskiej „Wznoszę serce do Boga” i drugą pozycję SOK „Z dziejów gminy Janowiec Kościelny”.
  10. Wymieniamy płot w ogródku przy plebanii. Drewniany zostanie zastąpiony metalowym. Dziękuję za tę pracę i pomysł państwu Szczepkowskim.