OGŁOSZENIA PARAFIALNE, II NIEDZIELA ADWENTU, ROK C, 05.12.2021r.

1. Adwent – to czas oczekiwania na przyjście Jezusa. To również czas postanowień i wyrzeczeń. Zachęcam dzieci i młodzież do udziału w Roratach.  Dziękuję naszemu Rekolekcjoniście ks. mgr Piotrowi Padze z Reszla za trud ich wygłoszenia i pomoc w tym trudnym czasie!!! Pan Wojciech nie będzie chodził w tym roku z opłatkiem – czeka w bocznej zakrystii; ofiary składane przy tej okazji są wyrazem wdzięczności dla p. Organisty. Możemy też złożyć ofiarę na ogrzewanie Kościoła!!! Do nabycia są świece na stół wigilijny – małe po 6 zł i kule po 12 zł. Dochód jest przeznaczony na pomoc biednym dzieciom!!! Proszę dzieci, aby przynosiły sianko do pustej kołyski dla Pana Jezusa!   Ile dobrych uczynków, tyle sianka proszę przynieść! Są kalendarze parafialne na 2022r.
  2.  Pod chórem znajduje się Skrzynka synodalna, do której możemy wrzucać przekazane na piśmie sugestie, propozycje i komentarze na temat Kościoła katolickiego, jego tożsamości, działania parafii i pomysłów duszpasterskich na ożywienia i rozbudzenie wiary/ do końca roku kalendarzowego/.
  3. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 50 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy
    o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę: pp. Krystynie  i Mirosławowi Szczepańskim. Dziękuję za ofiarę na ogrzewanie Kościoła oraz dwie choinki, które wykorzystamy do świątecznej dekoracji –  pp. Magdalenie i Jackowi Tarwackim. Bóg zapłać!!!
  5. Nasz młody parafianin potrzebuje krwi. Proszę podać informację, że oddajesz krew ze wskazaniem na Centralny Szpital Kliniczny – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Warszawie – z dopiskiem dla Patryka Żebrowskiego.
  6. Dziś w Gościu Niedzielnym: co dalej z Polskim górnictwem? Media na wojnie…Zachęcam do lektury miesięcznika Puls ŚDS w Janowcu Kościelnym.
  7. Wójt Gminy Janowiec Kościelny, Samorządowy Ośrodek Kultury oraz nasza parafia ogłaszają konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Uczestnicy mogą zgłaszać się do 10.12.2021r w SOK. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej www.janowiec.com.pl
  8. W ramach akcji ”Wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia Nidzica 2021”. Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala serdecznie zaprasza do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym. W piątek, 17 grudnia o godz. 15.00 na placu przed Ratuszem w Nidzicy zorganizowany zostanie Jarmark Bożonarodzeniowy połączony z akcją charytatywną na rzecz Damiana Antczaka.
  9. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!
  10. W minionym tygodniu odeszła do Pana +Helena Jastrzębowska. Pogrzeb odbędzie się we wtorek w Szkotowie o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…