OGŁOSZENIA PARAFIALNE, II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU, ROK B, 03.01.2021r.

1. Dziś po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu, będziemy prosić Boga o błogosławieństwo na każdy dzień 2021 roku dla całej wspólnoty parafialnej. Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 10.00 zamiast kazania, dzieci i młodzież zaprezentują program słowno – muzyczny – „kolędowy” pod kierunkiem p. Judyty Wrzeszczyńskiej.
  2. Możemy podziwiać Szopki Bożonarodzeniowe w bocznej kaplicy zgłoszone
    do  konkursu „Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa”. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 06 stycznia br. o godz.10.00.
  3. W środę 06 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Tego dnia pamiętamy w modlitwie o misjach i poświęcimy  kredę.
  4. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 15m2, czyli w naszym Kościele do 40 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  5.  W okresie Bożego Narodzenia nie będzie kolędy – wizyty duszpasterskiej
    w tradycyjnej formie. Otoczymy modlitwą każdą miejscowość naszej parafii sprawując Najświętszą Ofiarę za jej mieszkańców. Rozpoczynamy od 07 stycznia  według takiej kolejności, jak to miało miejsce, gdy ksiądz chodził po kolędzie.
    Na pamiątkę wspólnej modlitwy otrzymamy okolicznościowy obrazek.
  6. Możemy jeszcze nabyć kalendarz parafialny oraz  książki promujące naszą Gminę.
  7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę. Dziękuję za ofiary na nowy Ołtarz na cmentarzu i na Kościół oraz na czyszczarkę zakupioną do Kościoła: p. Bogumile Słabuszewskiej, p. Grażynie Słabuszewskiej, pp. Teresie i Mirosławowi Szypulskim oraz  za ofiary bezimienne. Dziękuję p. Wójtowi Piotrowi Rakoczemu za fachową ocenę stanu kotła w Kościele; piec spełnia wszelkie wymogi. P. Romanowi Wrotek dziękuję za przestrojenie lampek choinkowych.
  8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Teresa Sadoch, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00; +Janina Szulczak, pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 13.30. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
  9. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!