OGŁOSZENIA PARAFIALNE, II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU, ROK C, 02.01.2022r.

 1. Dziś na Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu, będziemy prosić o błogosławieństwo na każdy dzień 2022r. dla całej naszej parafii.
 2. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Poświęcimy kadzidło i kredę; ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są dla p. Kościelnego jako wyraz wdzięczności za Jego posługę.
 3. W okresie Bożego Narodzenia nie będzie wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie. Otoczymy modlitwą każdą miejscowość naszej parafii sprawując Najświętszą Ofiarę za jej mieszkańców. Rozpoczniemy po Objawieniu Pańskim!!!
 4. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 30 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę
  i wszelkie ofiary składane na Kościół: pp. Agnieszce i Andrzejowi Podowskim, p. Janowi Grzemskiemu. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie Kościoła: p. Piotrowi Grzemskiemu; Bukowiec – 50 zł; Gołębie – 90 zł; Janowiec Kościelny 756 zł; Jastrząbki  200 zł; Krajewo Wielkie – 50 zł; Kuce – 315 zł; Leśniewo – 20 zł; Leśniki – 90 zł; Pawełki – 140 zł; Piotrkowo 130 zł; Pokrzywnica – 270 zł; Połcie Młode – 100 zł; Smolany – 150 zł; Szczepkowo Zalesie – 80 zł; Szczepkowo Borowe – 225 zł; Trząski – 160 zł; Zdzięty 100 zł. Bóg zapłać! Dziękuję p. Wójtowi Piotrowi Rakoczemu za ocenę stanu naszego kotła/pieca w Kościele. Potrzebny będzie specjalistyczny serwis!
 6.  W Gościu Niedzielnym :płyta CD z czterema Ewangeliami; nowy numer będzie za tydzień. Zachęcam do lektury miesięcznika Puls ŚDS w Janowcu Kościelnym.
 7. Za tydzień zapraszam na spotkanie/Msza Święta o godz. 10.00/ dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego!
 8. W bocznej kaplicy możemy podziwiać szopki w ramach konkursu Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 06 stycznia o godz. 10.00.
 9. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

          Drodzy Organizatorzy Orszaków Trzech Króli!
                                            Kochani Bracia i Siostry!

Radość i wdzięczność Bogu przepełniają nasze serca, ponieważ w swej Opatrzności, mimo trudów i otaczającej nas niepewności, pozwala nam ponownie organizować Orszaki Trzech Króli w parafiach naszej diecezji. W Płocku odbędzie się on już po raz jedenasty.
Hasłem tegorocznego wędrowania są słowa z kolędy: Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły! Chrześcijańska radość to nie tylko uśmiech na twarzy, ale głębokie przekonanie, że Pan jest dla nas Ojcem, Bratem i Przewodnikiem. Dzień dziś wesoły, ponieważ Pan objawił się całemu światu.
Rok 2022 został ustanowiony Rokiem Romantyzmu Polskiego, w 200. rocznicę wydania Ballad i romansów Adama Mickiewicza. Ten genialny Wieszcz w swoim dramacie Dziady część III, w usta anioła włożył piękne słowa o Objawieniu Pana: „Kiedym z gwiazdą nadziei / Leciał świecąc Judei, / Hymn Narodzenia śpiewali Anieli: / Mędrcy nas nie widzieli, / Królowie nie słyszeli. / Pastuszkowie postrzegli, / I do Betlejem biegli: / Pierwsi wieczną mądrość witali, / Wieczną władzę uznali, / Biedni, prości i mali” (w. 211-220). Królów prowadziła gwiazda i pewnie nie słyszeli śpiewu aniołów, którzy przemówili do pasterzy, ludzi najprostszych i najmniejszych. Boże Narodzenie i Objawienie Pańskie pokazują, że Bóg chce być bliski każdemu i znajdzie właściwą drogę, by dotrzeć do serca ludzkiego. Orszak to nasze wspólne wędrowanie na spotkanie z Emmanuelem, Bogiem z nami.
Zawierzam Miłosiernemu Ojcu wszystkie osoby, stowarzyszenia, instytucje i ludzi dobrej woli, dzięki którym kolejny raz wychodzimy na ulice miast i wsi diecezji płockiej w Orszakach Trzech Króli, by pokazać, że to jest nasze chrześcijańskie, Boże świętowanie. Wyrazem tego jest pełen nadziei śpiew kolęd, które znają młodsi i starsi, dzieci i rodzice, kapłani i osoby konsekrowane. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tych barwnych orszakach oraz okazania naszej wiary w Boga i miłości do braci.
Na czas Orszaków Trzech Króli i całą uroczystość Objawienia Pańskiego z serca wszystkim błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

                                                                        Wasz Biskup Piotr