OGŁOSZENIA PARAFIALNE, III NIEDZIELA ADWENTU, ROK A, 11.12.2022r.

1.       Adwent to czas oczekiwania – zachęcam po rekolekcjach do wytrwałości w stanie łaski uświęcającej i w postanowieniach oraz do udziału w Roratach – szczególnie Dzieci i Młodzież/pierwsza Msza Święta danego dnia to Rorata/!

2.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiary na odnowienie chrzcielnicy i na urządzenie Organista w programie Sampler oraz za ofiary na ogrzewanie Kościoła: pp. Ewie i Jackowi Dłuskim, p. Andrzejowi Klimkowskiemu, pp. Ryszardzie i Józefowi Lipińskim, pp. Katarzynie i Krzysztofowi Kowalczyk, pp. Magdalenie i Piotrowi Grzemskim, pp. Katarzynie i Zbigniewowi Kutryb, pp. Szypulskim, pp. Kosakowskim Bóg zapłać! Podziękowania dla firmy KDSH w Rypinie za piękne róże z okazji Niepokalanego Poczęcia NMP i Godziny Łaski oraz dla p. Joanny Kamińskiej i Jarosława Wylamowskiego za piękną palmę do Kościoła! Kołu Gospodyń Wiejskich z Kuc dziękuję za świąteczny stroik!

3.      Wójt Gminy Janowiec Kościelny i Samorządowy Ośrodek Kultury w Janowcu Kościelnym oraz nasza Parafia ogłaszają konkurs na Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. /Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej WWW.janowiec.com.pl/ Prace należy dostarczyć do dnia 22 grudnia 2022r. osobiście do SOK. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 06 stycznia 2023r. o godz. 10.00 podczas Mszy Świętej!

4.        W Gościu Niedzielnym: Stan wojenny: siła kłamstwa?; Działania kard. Wojtyły w sprawach zgłaszanych mu nadużyć wyprzedzały epokę. –  Zachęcam do lektury miesięcznika PULS – Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym!

5.      Pan Wojciech nie będzie chodził z opłatkiem do naszych domów – czeka w drugiej Zakrystii; są do nabycia świece Caritas/ małe – 10 zł.; duże- 15 zł./ Dzieci proszę, aby przynosiły sianko do pustej kołyski dla Pana Jezusa! Jest nowy kalendarz parafialny u p. Piotra – 15 zł!

6.      Z wizytą do Chorych udam się 16.12.2022r. od godz. 8.30. Przede wszystkim będą to odwiedziny Parafian, przystępujących do Komunii Świętej w I piątki m-ca. Chorych można zgłosić w kancelarii parafialnej lub w zakrystii!

7.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń;  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

8.      Przypominam o porządku na cmentarzu! Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu! Dziękuję za troskę o porządek p. Elżbiecie Szczepkowskiej; p. Markowi Skudynowskiemu i p. Piotrowi Grzemskiemu za wywóz chryzantem z cmentarza.

9.      W piątek będziemy ustawiać choinki w Kościele o godz. 9.00. Proszę o pomoc dwóch Panów! Za choinki dziękuję pp. Magdalenie i Jackowi Tarwackim!

10.  Za tydzień w naszej parafii/w drugiej Zakrystii/ odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski naszej Szkoły. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na paczki dla dzieci!!!!