OGŁOSZENIA PARAFIALNE, III NIEDZIELA ADWENTU, ROK B, 13.12.2020r.

 1. Dzisiejsza III Niedziela Adwentu to niedziela radości. Pan jest już blisko. Trwajmy w stanie łaski i w postanowieniach adwentowych.
 2. W kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, pamiętamy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, o osobach represjonowanych i ofiarach tych bolesnych wydarzeń. Oby już nigdy więcej brat na brata nie podniósł ręki.
 3. Zachęcam do udziału w Roratach – dzieci, młodzież i dorosłych. Przed Ołtarzem stoi pusta kołyska dla Jezusa, każdy dobry uczynek to odrobina sianka; proszę dzieci, aby po dobrych uczynkach przynosiły sianko do tej kołyski.
 4. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 15m2, czyli w naszym Kościele do 40 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
 5. Serdecznie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na spotkanie za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10.00.
 6.  Bóg zapłać  za dzisiejsze ofiary na tacę, przeznaczone na cele remontowe. Dziękuję za ofiarę na nowy Ołtarz na cmentarzu  p. Joannie i Michałowi Chmielewskim oraz  za  ofiary bezimienne. Dziękuję również za ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie w wysokości 450 zł. oraz za kwiaty firmie Kujawsko – Dobrzyńska Spółka Handlowa w Rypinie.
 7.  Możemy nabyć kalendarz parafialny na rok 2021, cena 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Kościół. Do nabycia są również świece Caritas na stół wigilijny  – małe 6zł. i kule 12 zł. Pieniądze przeznaczone są na pomoc biednym dzieciom.
 8.  Dziękuję za ofiary na ogrzewanie. Jeśli ktoś sobie życzy może złożyć ofiarę na ogrzewanie u p. Organisty przy okazji nabycia opłatka.
 9. Rektorat WSD w Płocku przesłał nam podziękowania za zbiórkę zboża i zapewnił o modlitwie w intencji darczyńców w każdą I sobotę miesiąca.
 10. Zapraszam  w czwartki na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. Niech to będzie modlitwa w ciszy i skupieniu w naszych osobistych, ale i parafialnych intencjach.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: skutki epidemii u dzieci; cud nienaruszonych ciał; o św. Łucji…
 12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!