OGŁOSZENIA PARAFIALNE, III NIEDZIELA ADWENTU, ROK C, 12.12.2021r.

1. Zachęcam dzieci i młodzież do udziału w Roratach!!! U p. Wojciecha możemy nabyć opłatek. Możemy też złożyć ofiarę na ogrzewanie Kościoła!!! Do nabycia są świece na stół wigilijny – małe po 6 zł i kule po 12 zł. Dochód jest przeznaczony na pomoc biednym dzieciom!!! Proszę dzieci, aby przynosiły sianko do pustej kołyski dla Pana Jezusa!   Ile dobrych uczynków, tyle sianka proszę przynieść! Są kalendarze parafialne na 2022r.
  2.  Pod chórem znajduje się Skrzynka synodalna, do której możemy wrzucać przekazane na piśmie sugestie, propozycje i komentarze na temat Kościoła katolickiego, jego tożsamości, działania parafii i pomysłów duszpasterskich na ożywienia i rozbudzenie wiary/ do końca roku kalendarzowego/.
  3. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 50 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę
    i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie Kościoła: p. Jadwidze Szczepkowskiej, Gąsiory, Sowy, Cygany; Kołaki i Siwe /w miniony piątek uzupełniliśmy zbiornik olejem opałowym do pełna/.  Podziękowanie dla firmy KDSH w Rypinie za piękne róże z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Bóg zapłać!!! Dziś po Mszach Świętych możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie ofiarą do puszek!
  5. Nasz młody parafianin potrzebuje krwi. Proszę podać informację, że oddajesz krew ze wskazaniem na Centralny Szpital Kliniczny – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Warszawie – z dopiskiem dla Patryka Żebrowskiego.
  6. Dziś w Gościu Niedzielnym: Na co na pewno nie należy czekać w Adwencie?; W rocznicę stanu wojennego z szacunkiem i uznaniem wspominamy bohaterów stanu wojennego. Zachęcam do lektury miesięcznika Puls ŚDS w Janowcu Kościelnym.
  7. W ramach akcji ”Wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia Nidzica 2021”. Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala serdecznie zaprasza do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym. W piątek, 17 grudnia o godz. 15.00 na placu przed Ratuszem w Nidzicy zorganizowany zostanie Jarmark Bożonarodzeniowy połączony z akcją charytatywną na rzecz Damiana Antczaka.
  8. Z bieżących informacji: dziękuję p. Markowi Skudynowskiemu i p. Piotrowi Grzemskiemu za wywóz chryzantem z naszego cmentarza. Informuję, iż zakupiliśmy nową szopkę bożonarodzeniową i mamy już wszystkie choinki do świątecznej dekoracji. Dziękuję Ofiarodawcom!
  9. Do Chorych udam się z wizytą 21 grudnia od godz. 10.00. Proszę o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.
  10. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!
  11. W minionym tygodniu odeszła do Pana +Bogumiła Wojciechowska – pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10.00 oraz +Jan Wiśniewski – informacja o pogrzebie ukaże się w najbliższym czasie na nekrologu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…