OGŁOSZENIA PARAFIALNE, III NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK B, 18.04.2021r.

1. Od 13 lat w Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. Stanie się tak również w tym roku, kiedy, zaczynając od dzisiejszej niedzieli, wejdziemy w XIII Tydzień Biblijny prowadzeni hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Zachęcam do lektury Pisma Świętego i do czytania Słowa Bożego w czasie Mszy Świętej.
  2. Zapraszamy na próbę przed I Komunią Świętą w czwartek, 22 kwietnia o godz. 15.00. Pani Agnieszka będzie informować na bieżąco o kolejnych spotkaniach!
  3. Rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna”. Komisja w składzie: p.Wójt Piotr Rakoczy, p.Marzena Radzymińska, p.Marianna Malinowska, p.Zofia Wielgus, p.Barbara Wrzeszczyńska dokonała wyboru:

1. p.Jadwiga Opalińska (palma nr 7); 2. p.Halina Czarnecka (palma nr 2); 3. Klub Seniora (palma nr 6). Gratulujemy Zwycięzcom i wszystkim Uczestnikom!!!

• W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 20m2, czyli w naszym Kościele do 30 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy
    o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół. Podziękowania dla Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do  uporządkowania budynków przy plebanii (troska o posiłek, sprzęt i transport). Podziękowania dla pp.Katarzyny i Michała Borkowskich, p.Krzysztofa Gąsiorowskiego, p.Szymona Rudzińskiego, p.Arkadiusza Kozickiego, p.Michała Chmielewskiego, p.Krzysztofa Piotrkowskiego, p.Jacka Moszczyńskiego, p.Pawła Antczaka, p.Piotra Grzemskiego, p.Wojciecha Szulca. Do tej pracy został zamówiony kontener! Niektóre przedmioty trafią do Szkoły Podstawowej w Waśniewie. Dziękuję Pani Dyrektor Beacie Jóźwiak i Pracownikom za troskę o lokalną tradycję!
  • Dziś w Gościu Niedzielnym: o projekcie rehabilitacji osób, które przeszły Covid-19; Krzysztof Krawczyk – życie niezmarnowane; Do nabycia jest Gość Extra, poświęcony św. Józefowi. Zachęcam do lektury miesięcznika Puls Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym.
  • Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!
  • ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

– Piotr Adam Langowski, kawaler z parafii św. Jadwigi Królowej w Rozdrożu i Agnieszka Moszczyńska, panna parafii tutejszej. Zapowiedź 1;

– Jakub Wojciech Lewandowski, kawaler z parafii Bogarodzicy Dziewicy Matki Kościoła w Olsztynie i Iwona Tańska, panna z parafii Bogarodzicy Dziewicy Matki Kościoła w Olsztynie. Zapowiedź 1.

– Dawid Radzikowski, kawaler parafii tutejszej i Magdalena Dąbek, panna z parafii bł. Bolesławy Lament w Nidzicy. Zapowiedź 1.

Jeśli znane są jakieś przeszkody między Narzeczonymi proszę poinformować kancelarię parafialną.