OGŁOSZENIA PARAFIALNE, III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK C, 20.03.2022r.

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.00 i 17.00, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 11.45 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 27 – 29 marca b.r.. Poprowadzi je ks. mgr Janusz Ługowski, duszpasterz z Irlandii.
  2. W czasie nabożeństw proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiarę na kostkę wokół Kościoła: Skrody, Iwany, Krajewo – 700 zł. Pod chórem możemy złożyć ofiarę do skrzynki na kwiaty do Grobu Pańskiego, natomiast przed Ołtarzem możemy nabyć baranki wielkanocne po 6 zł!
  4. Uwaga Dzieci!!! Przed Ołtarzem znajduje się Drzewko Dobroci, na którym wieszamy listki; Jeden dobry uczynek to jeden zielony liść! Na pewno wkrótce drzewko się zazieleni!!!
  5. Gmina Janowiec Kościelny, Samorządowy Ośrodek Kultury i nasza parafia ogłaszają Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Prace zgłaszamy do 3 kwietnia w SOK na karcie zgłoszeń i dostarczamy je do Kościoła. Ogłoszenie wyników 10 kwietnia o godz. 10.00 podczas Mszy Świętej w Kościele!
  6. Dnia 27 marca br. Środowiskowy Dom Samopomocy w Janowcu Kościelnym po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 12.00 będzie sprzedawać Palmy i Stroiki Wielkanocne wykonane podczas zajęć. Dochód przeznaczony będzie na leczenie dla Julki Wojnar!!!
  7.  W Gościu Niedzielnym: rozmowa o niezawinionym cierpieniu i o tym, dlaczego Bóg dopuszcza, aby na Ukrainie ginęli niewinni ludzie. Dla Najmłodszych jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
  8. Zamówiliśmy tablicę na symboliczny grób Zmarłych, których szczątki zostały przeniesione na cmentarz w czasie budowy Kościoła. Pracę tę wykonuje p. Grzegorz Nowakowski – firma NOW-KAM. Według woli p. Grzegorza – koszt 1000 zł. –  zapłatę przekazujemy na rzecz Ukrainy! Bóg zapłać!
  9. Przypominam, że w czwartki adorujemy Pana Jezusa od godz. 16.00. Możemy skorzystać w tym czasie z sakramentu pokuty!
  10. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!
  11. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE: Agnieszka Szczepkowska, panna par. św. Antoniego Padewskiego w Napierkach. i Piotr Rejniak, kaw. par. św. Jana Kantego w Mławie – zapowiedź 2 Klaudia Stryjewska, panna z naszej par. i Patryk Długokęcki, kawaler z par. św. Antoniego w Sarnowie. Zapowiedź 1

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Parafia św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym

27.03. – 29.03.2022r.

Rekolekcje prowadzi ks. mgr Janusz  Ługowski

NIEDZIELA, 27 marca 2022r.

8 .00 Msza Święta z nauką ogólną

10.00 Msza Święta z nauką dla dzieci –

po Mszy Świętej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego

12.00 Msza Święta z nauką ogólną –

po Mszy Świętej spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania

PONIEDZIAŁEK, 28 marca 2022r.

8.30 Msza Święta z nauką ogólną  / z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Janowcu Kościelnym/

10.00 Msza Święta z nauką ogólną połączona z Sakramentem Namaszczenia Chorych

17.00 Msza Święta z nauką ogólną

WTOREK, 29 marca 2022r.

8.30 Msza Święta z nauką ogólną / z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Janowcu Kościelnym/

10.00 Msza Święta z nauką ogólną

17.00 Msza Święta z nauką ogólną – zakończenie rekolekcji!

Spowiedź w poniedziałek  i we wtorek przed i w trakcie nabożeństw!!!