OGŁOSZENIA PARAFIALNE, IV NIEDZIELA ADWENTU, ROK A, 18.12.2022r.

1.       Przed nami ostatnie dni Adwentu– zachęcam do wytrwałości w stanie łaski uświęcającej i w postanowieniach oraz do udziału w Roratach – szczególnie Dzieci i Młodzież/pierwsza Msza Święta danego dnia to Rorata/! W najbliższą sobotę Wigilia Bożego Narodzenia! Przed rozpoczęciem rodzinnej Wieczerzy odczytajmy opis narodzenia Chrystusa, pomódlmy się wspólnie o pokój na Ukrainie i na całym świecie,  pamiętając o chorych, cierpiących, samotnych oraz o naszych Zmarłych. Zachowajmy post – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, śpiewajmy kolędy i bądźmy wdzięczni! Zapraszam na Pasterkę o godz. 24.00!

2.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiary na odnowienie chrzcielnicy i na urządzenie Organista w programie Sampler, meble w Zakrystii i w kancelarii oraz za ofiary na ogrzewanie Kościoła: pp. Marzenie i Zdzisławowi Podowskim, pp. Bożenie i Zbigniewowi Duchna, pp. Justynie i Jackowi Wiśniewskim, p. Marcie Gołębiewskiej, p. Krystynie Szczepańskiej, p. Franciszkowi Malanowskiemu, p. Andrzejowi Moszczyńskiemu, mieszkańcom Cygany, Sowy, Gąsiory.  Dziękuję za ustawienie choinek i szopki: p. Elżbiecie Szczepkowskiej, p. Piotrowi Grzemskiemu, p. Wojciechowi Szulc, p. Jackowi Moszczyńskiemu, p. Markowi Skudynowskiemu, p. Sylwestrowi Smolińskiemu, p. Andrzejowi Jabłonowskiemu! Bóg zapłać!

3.      Wójt Gminy Janowiec Kościelny i Samorządowy Ośrodek Kultury w Janowcu Kościelnym oraz nasza Parafia ogłaszają konkurs na Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. /Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej WWW.janowiec.com.pl/ Prace należy dostarczyć do dnia 22 grudnia 2022r. osobiście do SOK. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 06 stycznia 2023r. o godz. 10.00 podczas Mszy Świętej!

4.        W Gościu Niedzielnym:  Modlitwa przed Wieczerzą Wigilijną; Być blisko, nawet bez słów, zwłaszcza przy wigilijnym stole. To najważniejsze wobec osób przeżywających żałobę. Dla Najmłodszych jest Mały Gość Niedzielny.  Zachęcam do lektury miesięcznika PULS – Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym!

5.      Pan Wojciech  czeka w Zakrystii z opłatkiem; są do nabycia świece Caritas/ małe – 10 zł.; duże- 15 zł./ Dzieci proszę, aby przynosiły sianko do pustej kołyski dla Pana Jezusa! Jest nowy kalendarz parafialny u p. Piotra – 15 zł!

6.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń;  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

7.      Przypominam o porządku na cmentarzu! Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu!

8.      Dziś w naszej parafii/w drugiej Zakrystii/ odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski naszej Szkoły. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na paczki dla dzieci!!!!

9.      Rusza świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Koło Gospodyń Wiejskich – Kuce wspomaga tę akcję! Jest to zbiórka artykułów kosmetycznych dla dzieci, w tym podopiecznych placówek pomocowych takich jak: hospicjum dziecięce, hospicjum perinatalne, dom dziecka, dom samotnej matki w Polsce! W następujących instytucjach w Janowcu Kościelnym: Przychodnia Medicus, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Urząd Gminy oraz sklep Lewiatan znajdują się choinki z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki lub artykułów pomocowych dla jednego maluszka. Dary pozostawione pod choinką, zostaną przekazane do „Tęczowego Domu” Pomocy Społecznej dla Dzieci w Ełku. Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!