OGŁOSZENIA PARAFIALNE, IV NIEDZIELA ADWENTU, ROK B, 20.12.2020r.

1. Zachęcam do udziału w ostatnich już Roratach – dzieci, młodzież i dorosłych. Zapraszam szczególnie osoby, które ani razu nie uczestniczyły w tej pięknej liturgii ku czci Matki Bożej. Przed Ołtarzem stoi pusta kołyska dla Jezusa, każdy dobry uczynek to odrobina sianka; proszę dzieci, aby po dobrych uczynkach przynosiły sianko do tej kołyski. Dziękuję tym, którzy to już uczynili!
  2. W czwartek WIGILIA. Msze Święte o godz. 7.00 i 7.30. Zadbajmy o chrześcijańską, tradycyjną, polską, rodzinną Wieczerzę wigilijną. Przed rozpoczęciem wieczerzy odczytajmy opis narodzenia Chrystusa, odmówmy modlitwę Ojcze nasz, cieszmy się tym wyjątkowym czasem. Pamiętajmy o Zmarłych.  Zachowajmy post – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, powstrzymajmy się od alkoholu. Niech towarzyszy nam śpiew kolęd, wspólne wspominanie i wdzięczność. Po Wigilii zapraszam na PASTERKĘ o godz. 24.00, którą poprzedzi wspólne kolędowanie od  godz. 23.30. Program przygotowała nasza schola Janowieckie Iskierki i młodzież pod kierownictwem p. Judyty Wrzeszczyńskiej.
  3. W środę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Wykorzystajmy ten czas na pojednanie z Bogiem.
  4. W poniedziałek od godz. 9.00 udam się z sakramentami do Chorych, którzy zostali zgłoszeni wcześniej w zakrystii bądź w kancelarii.
  5. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 15m2, czyli w naszym Kościele do 40 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  6.  Możemy nabyć kalendarz parafialny na rok 2021, cena 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Kościół. Do nabycia są również świece Caritas na stół wigilijny  – małe 6zł. i kule 12 zł. Pieniądze przeznaczone są na pomoc biednym dzieciom. Na stoliku znajdują się książki, promujące naszą gminę i twórczość literacką. Zachęcam do lektury.
  7.  Dziękuję za ofiary na ogrzewanie. Jeśli ktoś sobie życzy może złożyć ofiarę na ogrzewanie u p. Organisty przy okazji nabycia opłatka.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: pandemia wywróciła życie, także parafialne; o tym, że w niebie polubimy dawnego wroga…
  9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i za ofiary na Ołtarz na cmentarzu (bezimienne)!
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!! W I dzień Świąt Bożego Narodzenia zapraszam o godz. 12.00 małżonków, którzy obchodzili w tym roku Jubileusze!!!
  11. Z naszej wspólnoty odeszli: +Danuta Szablewska, zam. Smolany. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00; +Andrzej Radzikowski, zam. Gniadki, pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00 Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…..