OGŁOSZENIA PARAFIALNE, IV NIEDZIELA ADWENTU, ROK C, 19.12.2021r.

  1. Zachęcam dzieci i młodzież do udziału w ostatnich Roratach!!! U p. Wojciecha możemy nabyć opłatek. Możemy też złożyć ofiarę na ogrzewanie Kościoła!!! Do nabycia są świece na stół wigilijny – małe po 6 zł i kule po 12 zł. Dochód jest przeznaczony na pomoc biednym dzieciom!!! Proszę dzieci, aby przynosiły sianko do pustej kołyski dla Pana Jezusa!   Ile dobrych uczynków, tyle sianka proszę przynieść! Są kalendarze parafialne na 2022r.
  2.  W najbliższy piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijańską, tradycyjną, polską, rodzinną Wieczerzę. Przed rozpoczęciem odczytajmy opis narodzenia Chrystusa, odmówmy modlitwę, cieszmy się tym wyjątkowym czasem. Pamiętajmy o Zmarłych. Zachowajmy post – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Niech towarzyszy nam śpiew kolęd, wspólne wspominanie i wdzięczność. Po Wigilii zapraszam na Pasterkę o godz. 24.00, którą poprzedzi kolędowanie – program przygotowany przez scholę Iskierki pod przewodnictwem p. Judyty Wrzeszczyńskiej z mężem Pawłem o godz. 23.40!. Przypominam, że w każdy czwartek od godz. 16.00 możemy adorować Najświętszy Sakrament i skorzystać z sakramentu pokuty!!!
  3. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 30 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacęi wszelkie ofiary składane na Kościół: pp. Agnieszce i Tomaszowi Podowskim. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie Kościoła i na WSD: pp. Sylwii i Karolowi Wrzeszczyńskim, p. Lucynie Moszczyńskiej, p. Annie Jabłonowskiej, p. Krzysztofowi Leśnikowskiemu, p. Andrzejowi Moszczyńskiemu, p. Markowi Grzemskiemu, pp. Elżbiecie i Andrzejowi Żebrowskim.
  5. Otrzymaliśmy od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie sadzonkę świerka pospolitego, która została wyhodowana z nasion pobłogosławionych przez papieża Franciszka podczas pielgrzymki olsztyńskich leśników do Watykanu w grudniu 2017r.  Dyrekcja wyraża nadzieję, że drzewko zajmie wyjątkowe miejsce w naszej parafii i będzie również rozświetlone blaskiem bożonarodzeniowych światełek. Dziękujemy za ten dar. Bóg zapłać!
  6. Nasz młody parafianin potrzebuje krwi. Proszę podać informację, że oddajesz krew ze wskazaniem na Centralny Szpital Kliniczny – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Warszawie – z dopiskiem dla Patryka Żebrowskiego.
  7. Dziś w Gościu Niedzielnym: płyta z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii; Modlitwa przed Wieczerzą Wigilijną. Dla najmłodszych jest Mały Gość Niedzielny. Zachęcam do lektury miesięcznika Puls ŚDS w Janowcu Kościelnym.
  8. Do Chorych udam się z wizytą 21 grudnia od godz. 10.00. Proszę o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.
  9. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!
  10. W minionym tygodniu odszedł do Pana +Mirosław Szczepański. Pogrzeb odbył się w sobotę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…