OGŁOSZENIA PARAFIALNE, IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK C, 27.03.2022r.

 1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek, 01 kwietnia – tylko o godz. 17.00/jestem na spowiedzi rekolekcyjnej/, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 11.45 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rekolekcje wielkopostne od dziś do wtorku włącznie –  prowadzi je ks. mgr Janusz Ługowski, duszpasterz z Irlandii, którego serdecznie witamy!
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – nie udam się z wizytą do Chorych – jestem na rekolekcjach. Taka wizyta planowana jest w Wielki Poniedziałek, 11 marca br. od godz. 9.00. W I sobotę m-ca, 2 kwietnia –  Różaniec o godz. 8.00! Pamiętamy, iż w tym dniu minie 17 lat od śmierci Jana Pawła II.
 3. W czasie nabożeństw zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę
  i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiarę na kostkę wokół Kościoła: p. Renacie Szczepkowskiej, pp. Bożenie i Stanisławowi Grochala. Pod chórem możemy złożyć ofiarę do skrzynki na kwiaty do Grobu Pańskiego, natomiast przed Ołtarzem możemy nabyć baranki wielkanocne po 6 zł!
 5. Uwaga Dzieci!!! Przed Ołtarzem znajduje się Drzewko Dobroci, na którym wieszamy listki; Jeden dobry uczynek to jeden zielony liść! Na pewno wkrótce drzewko się zazieleni!!!
 6. Gmina Janowiec Kościelny, Samorządowy Ośrodek Kultury i nasza parafia ogłaszają Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Prace zgłaszamy do 3 kwietnia w SOK na karcie zgłoszeń i dostarczamy je do Kościoła. Ogłoszenie wyników 10 kwietnia o godz. 10.00 podczas Mszy Świętej w Kościele!
 7. W dniu dzisiejszym Środowiskowy Dom Samopomocy w Janowcu Kościelnym po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 12.00 będzie sprzedawać Palmy i Stroiki Wielkanocne wykonane podczas zajęć. Dochód przeznaczony będzie na leczenie dla Julki Wojnar!!!
 8.  W Gościu Niedzielnym: artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi; o grzechu zazdrości
 9. Zamówiliśmy tablicę na symboliczny grób Zmarłych, których szczątki zostały przeniesione na cmentarz w czasie budowy Kościoła. Pracę tę wykonuje p. Grzegorz Nowakowski – firma NOW-KAM. Według woli p. Grzegorza – koszt 1000 zł. –  zapłatę przekazujemy na rzecz Ukrainy! Bóg zapłać!
 10. Przypominam, że w czwartki adorujemy Pana Jezusa od godz. 16.00. Możemy skorzystać w tym czasie z sakramentu pokuty!
 11. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!
 1. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Klaudia Stryjewska, panna z naszej par. i Patryk Długokęcki, kawaler z par. św. Antoniego w Sarnowie. Zapowiedź 2

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Józef Szczepkowski, pogrzeb odbył się w piątek o godz. 13.00 i +Leonard Rochowicz, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…