OGŁOSZENIA PARAFIALNE, IV NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 31.01.2021r.

 1. Dziś po każdej Mszy Świętej możemy wspomóc ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji. Ministranci będą stać z puszkami.
 2. We wtorek Ofiarowanie Pańskie. Msze Święte o godz. 8.00 i 17.00. Przynieśmy gromnice na wspólną modlitwę.  
 3. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 16.00. Natomiast w sobotę
  o godz. 8.00 Różaniec – I sobota miesiąca. Za tydzień na sumie Adoracja z racji I niedzieli miesiąca.
 4. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 15m2, czyli w naszym Kościele do 40 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy
  o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
 5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę. Zakończyliśmy Msze Święte kolędowe. Dziękuję za obecność, modlitwę i ofiary na kolędę oraz na Kościół. Z racji naszych spotkań w Kościele, Rodziny z poszczególnych miejscowości złożyły ofiarę na Kościół: Szypułki, Zaskórki, Leśniewo, Jastrząbki Boruty, Pokrzywnica Parcele; Cygany, Miąchy, Gołębie, Siwe. Bóg zapłać!!!
 6. W każdy czwartek możemy adorować Pana Jezusa od godz. 16.00.
 7. Dziś w Gościu Niedzielnym: beatyfikacja zamiast Nobla…; czy amantadyna leczy Covid-19?; Sens istnienia zakonów klauzurowych…
 8. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!
 9. W minionym tygodniu odeszła do Pana +Barbara Olszewska. Pogrzeb odbył się wczoraj o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

         ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO
NA DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO 2021

W święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego 2021 r. (wtorek), będziemy obchodzić już po raz dwudziesty piąty, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, Dzień Życia Konsekrowanego.        Pragniemy w tym dniu w sposób szczególny dziękować Bogu za łaskę wybrania naszych sióstr i braci do życia w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. Będziemy prosić o umocnienie ich na drodze życia konsekrowanego oraz modlić się o nowe powołania dla wspólnot zakonnych żeńskich i męskich.
W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, mając na uwadze nasze zdrowie
i bezpieczeństwo będziemy ten dzień przeżywać w zmienionej formie. Do wspólnej modlitwy we własnej wspólnocie domowej zapraszam wszystkie osoby konsekrowane z naszej diecezji: kapłanów zakonnych, siostry zakonne, braci zakonnych, dziewice i wdowy konsekrowane.
W tym dniu o godzinie 16.30 będę sprawował Mszę Świętą w kaplicy Domu Macierzystego Sióstr Pasjonistek w Płocku, która będzie transmitowana na kanale youtube Katolickiego Radia Diecezji Płockiej (https://www.youtube.com/watch?v=yEyQFZpH-Rw).
Zachęcam, aby przed Mszą Świętą, o godzinie 16.00 każda wspólnota zakonna zgromadziła się we własnej kaplicy na nabożeństwie, podczas którego dokona się Akt zawierzenia osób życia konsekrowanego. Zapraszam do łączności online wszystkie wspólnoty zakonne oraz każdego z Was, drodzy diecezjanie, kto pragnie modlitewnie wyrazić wdzięczność i wsparcie osobom konsekrowanym.
Pamiętajmy, że podobnie jak całe społeczeństwo, także nasi zakonnicy i zakonnice borykają się w tym trudnym czasie z wieloma trudnościami materialnymi. Nie zapomnijmy zatem o pomocy finansowej dla zakonów w ramach tradycyjnej tacy zbieranej w naszych kościołach w święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego.
W Roku św. Józefa, Mistrza życia wewnętrznego, pragniemy szczególnie prosić o Jego wstawiennictwo i czerpać z pozostawionego nam wzoru posłuszeństwa woli Bożej. Nasze świętowanie powierzamy również opiece Matki Bożej, pokornej Służebnicy Pańskiej. Święty Józefie – módl się za nami!
                                                                                                        Płock, dnia 22 stycznia 2021 r.
                                                                                                                                  † Piotr Libera
                                                                                                                                      Biskup Płocki