OGŁOSZENIA PARAFIALNE, NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA, ROK B, 25.04.2021r.

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o powołania do służby w Kościele. Trwa Okres Wielkanocny, przypominam o obowiązku przyjmowania Komunii Świętej w tym czasie.
  2. Trwają przygotowania związane z I Komunią Świętą. To czas szczególnie ważny w życiu parafii i naszych rodzin. Dołóżmy wszelkich starań, aby ta Uroczystość była prawdziwym przeżyciem i spotkaniem z Jezusem.
  3. W sobotę rozpoczniemy najpiękniejszy miesiąc – maj, starym zwyczajem poświęcony Matce Bożej. Zadbajmy o przydrożne figurki i Krzyże. Nabożeństwo majowe w Kościele od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. W soboty zaś o godz. 8.30, a w niedzielę o godz.12.00. Z racji na I sobotę miesiąca zapraszam na Różaniec o godz. 8.00. W przyszłą niedzielę na Sumie Adoracja. Przypominam, że w każdy czwartek możemy adorować Pana Jezusa od godz. 16.00.
  4. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 20m2, czyli w naszym Kościele do 30 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół.
  6. Dziś w Gościu Niedzielnym: Teologicznie o pandemii; Czym różnią się cztery szczepionki przeciw COVID-19; O kierownictwie duchowym; Do nabycia jest Gość Extra, poświęcony św. Józefowi oraz Mały Gość Niedzielny. Zachęcam do lektury miesięcznika Puls Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym.
  7. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!
  8. Wczoraj odszedł do Pana +Piotr Lubowiecki, zam. Janowo. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00. W dniu wczorajszym odeszła również moja Mama +Wiesława Sielczak. Dziękuję Wszystkim za modlitwę i wsparcie. Pogrzeb odbędzie się w środę
    o godz. 13.00.
  9. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

– Piotr Adam Langowski, kawaler z parafii św. Jadwigi Królowej w Rozdrożu i Agnieszka Moszczyńska, panna parafii tutejszej. Zapowiedź 2;

– Jakub Wojciech Lewandowski, kawaler z parafii Bogarodzicy Dziewicy Matki Kościoła w Olsztynie i Iwona Tańska, panna z parafii Bogarodzicy Dziewicy Matki Kościoła w Olsztynie. Zapowiedź 2.

– Dawid Radzikowski, kawaler parafii tutejszej i Magdalena Dąbek, panna z parafii bł. Bolesławy Lament w Nidzicy. Zapowiedź 2.

Jeśli znane są jakieś przeszkody między Narzeczonymi proszę poinformować kancelarię parafialną.