OGŁOSZENIA PARAFIALNE, NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, ROK C, 24.04.2022r.

1.      Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszam na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Zachęcam do lektury Dzienniczka św. Faustyny i pełnienia uczynków miłosierdzia.

2.      Za tydzień rozpoczniemy najpiękniejszy miesiąc maj, będziemy śpiewać Litanię Loretańską w Kościele, przy figurkach i kapliczkach. Dbajmy, jak do tej pory o  przydrożne figurki  i krzyże. Dziękuję tym, którzy to zawsze czynili i nadal czynią!!!

3.      Na Sumie za tydzień Adoracja i procesja eucharystyczna z racji na I Niedzielę miesiąca. Zapraszam Asystę procesyjną i dzieci sypiące kwiatkami.

4.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiarę na kostkę wokół Kościoła: p. Jadwidze Czarzastej. Bóg zapłać!

5.       W Gościu Niedzielnym: Bp z Charkowa o Bogu, który cierpi na wojnie; Tekst Koronki w różnych językach…; Rozmowa z abp. Rysiem o tym, czy Bóg jest bardziej miłosierny, czy sprawiedliwy…

6.      Trwa Akcja Strażaków wspierajmy, elektrosprzęt oddajmy. Miejsce: Wiata ZGK Janowiec Kościelny do 15.05.2022r.

7.      Rozpoczęły się już próby przed I Komunią Świętą, w tym tygodniu rozpoczną się próby przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Obecność obowiązkowa! Proszę Rodziców, aby pomagali i wspierali p. Agnieszkę! Próby przed bierzmowaniem rozpoczną się w maju, Kandydatów proszę, aby do końca kwietnia oddali podania z prośbą o udzielenie sakramentu bierzmowania!!! 

8.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

9. W minionym tygodniu odszedł do Pana +Bogdan Florczak, Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Apel o pomoc Polakom na Ukrainie!!!

Dnia 06 maja br. po raz czwarty wyrusza na wschód z Janowca Kościelnego konwój humanitarny z pomocą dla cywilów, których dotknęła straszna tragedia wojny – tragedia związana z rosyjską agresją. Tym razem Pan Rafał Pyra po nawiązaniu kontaktu ze Związkiem Polaków na Ukrainie zawiezie zebrane dary do miejscowości Bucza i Borodzianka – podkijowskich miejscowości, w których z rąk rosyjskiego okupanta doszło do masakry ludności cywilnej.

Zebrane oraz zakupione dary będą przekazane naszym Rodakom – Polakom mieszkającym w obwodzie kijowskim. W związku z tym faktem, w następną niedzielę po każdej z Mszy Świętych na placu przed Kościołem będą stali wolontariusze z puszkami. Zachęcam Parafian do przyłączenia się do akcji ‘Solidarni z Ukrainą’, gdyż tylko wspólnymi siłami ma ona szansę powodzenia. Zebrane pieniądze zostaną w całości wykorzystane na zakup niezbędnych produktów żywnościowych, jak również artykułów chemicznych, a dla najmłodszych – słodyczy. Taką prośbę, apel o pomoc, w bezpośrednim kontakcie, przekazał Panu Rafałowi prezes Związku Polaków na Ukrainie Pan Arsen Milewski.

Dodatkowo w drodze powrotnej Pan Rafał pojedzie na Polski Cmentarz Wojenny w Kijowie – Bykowni, a także do Doliny Janowej oraz Huty Pieniackiej gdzie rozpali świetlne lampiony – symbol naszej pamięci
o Rodakach zamordowanych w tzw. Zbrodni katyńskiej 1940 roku, a także Rzezi Wołyńskiej 1943 roku.

Raz jeszcze gorąco zachęcam Parafian do tego aby otworzyli swe serca i wspomogli akcję Pana Rafała zatrzymując się przy wolontariuszach i przekazując ofiarę pieniężną. Zachęcam Was – bracia i siostry – do tego, abyście w dalszym ciągu nie byli obojętni na krzywdę drugiego człowieka, okazali wsparcie i solidarność z bliźnim, który rozpaczliwie prosi o pomoc.

                                              Za każdą ofiarę– serdeczne Bóg zapłać!