OGŁOSZENIA PARAFIALNE, NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, ROK A, 09.04.2023r.

1.       ŻYCZENIA WIELKANOCNE BISKUPA PŁOCKIEGO 2023

Drogie Siostry i Drodzy Bracia, Drodzy Diecezjanie! Przed rokiem, podczas Wigilii Paschalnej, papież Franciszek powiedział: „Nasza nadzieja ma na imię Jezus. Wszedł do grobu naszego grzechu, dotarł do najdalszych miejsc, gdzie byliśmy zagubieni, przeszedł przez plątaninę naszych lęków, dźwigał ciężar naszych ucisków i z najciemniejszych głębin naszej śmierci obudził nas do życia i przemienił naszą żałobę w taniec”. Życzę Wam i sobie, byśmy uwierzyli, że Jezus obudził nas do życia, do pełni życia! Niech ta wiara czyni z nas radosnych świadków Chrystusa Zmartwychwstałego, by świat stawał się bardziej ludzki i bardziej Boży. Modlę się za Was i o modlitwę proszę!                             † Szymon Stułkowski,  Biskup Płocki

2.      Drodzy Parafianie i Goście!!!

Niech Zmartwychwstanie Jezusa uwalnia nas od uprzedzeń, lęków i strachu; niech czas zamętu, konfliktów i wojny powoduje jeszcze większą zgodę wśród nas i wzajemny szacunek, abyśmy potrafili wznosić się ponad to co nas przytłacza, denerwuje i często jest dla nas niezrozumiałe! Wszystkim Zgromadzonym: Parafianom, Gościom, Grupom Parafialnym, Urzędom, Instytucjom, Ośrodkom, Druhom Strażakom błogosławieństwa Bożego, zdrowia i upragnionego pokoju! Pamiętajmy, że naszą siłą jest obecność Zmartwychwstałego w Kościele i Ewangelia, która ma moc przemieniać świat!!! Szczęść Boże!

3.      Serdecznie dziękuję za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego p. Elżbiecie Szczepkowskiej, p. Piotrowi Grzemskiemu, p. Wojciechowi Szulc, Stowarzyszeniu Kulturalno – Oświatowemu BENE FIDE, p. Agnieszce Kosakowskiej za baranki, Rodzinie pp. Ambrozińskich, p. Elżbiecie Duchna za wiązanki kwiatów na Ołtarz; dziękuję Wszystkim, którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego, Lektorom, Ministrantom, Asyście Procesyjnej, Iskierkom za udział w Liturgii; OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe za wartę; Wszystkim, którzy czuwali i adorowali Najświętszy Sakrament i za udział w Triduum Paschalnym! Dziękuję za ufundowanie nowego Paschału pp. Elżbiecie i Jerzemu Wrzeszczyńskim wraz z Dziećmi z Rodzinami, pp. Katarzynie i Zbigniewowi Kutryb z córką Edytą; dziękuję p. Pawłowi Waleriańskiemu za wykonanie specjalnego uchwytu do przenoszenia Paschału; za nowe obrusy do bocznych Ołtarzy i nowe wstążki do chorągwi procesyjnych p. Judycie Wrzeszczyńskiej! Bóg zapłać!

4.      W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Wysłuchamy listu ks. Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele edukacyjne!

5.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół!

6.       W Gościu Niedzielnym: Opisy spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym; jak przeżywać w zmienionym kulturowo świecie fundamentalną prawdę naszej wiary…

7.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  –  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

8.      DRODZY MIESZKAŃCY GMINY JANOWIEC KOŚCIELNY RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

MAŁA KINGA RYDZ CHORUJĄCA NA SMA POTRZEBUJE NASZEJ POMOCY.

JAK MOŻESZ POMÓC?!

WIOSNA TO DOBRY CZAS NA PORZĄDKI W NASZEJ GARDEROBIE

AKCJA POLEGA NA ZBIÓRCE NIEPOTRZEBNYCH LECZ NADAL NADAJĄCYCH SIĘ DO UŻYTKU UBRAŃ I INNYCH TEKSTYLIÓW KTÓRE ZALEGAJA W NASZYCH SZAFACH.

ZA KAŻDY KILOGRAM ZEBRANYCH DARÓW PIENIĄDZE PRZEKAZANE ZOSTANĄ NA KONTO KINGI.

PAMIĘTAJ! NIE ZBIERAMY ŚMIECI! WSZYSTKIE PRZYNIESIONE RZECZY POWINNY BYĆ ZAPAKOWANE W WOREK, CZYSTE, NADAJĄCE SIĘ DO TEGO ABY DAĆ IM DRUGIE ŻYCIE.

ZBIÓRKA RZECZY NA TERENIE NASZEJ GMINY ODBYWA SIĘ W:

Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Janowcu Kościelnym

ŚWIETLICE WIEJSKIE:

Nowa Wieś Dmochy, Stare Połcie, Nowa Wieś Wielka, Bielawy, Szczepkowo Borowe, Smolany