OGŁOSZENIA PARAFIALNE, ODPUST KU CZCI ŚW. JANA CHRZCICIELA, 27.06.2021r.

1. Dziś w naszej parafii Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela będziemy. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. Andrzej Leleń z Płocka. Zapraszam Asystę Procesyjną Druhów Strażaków, ministrantów, lektorów, dzieci sypiące kwiatkami i wszystkich wiernych Parafian i Gości. Dziękuję za przybycie i modlitwę wszystkim kapłanom z naszego dekanatu, jak również z dekanatu dzierzgowskiego. Dziś wieczorem/ok.18.00 – 18.15/ przybędą do nas pątnicy XIII Pieszej Pielgrzymki z Makowa Maz. do Gietrzwałdu. Po noclegu wczesnym rankiem o godz. 6.00 odprawią Mszę Świętą i wyruszą na szlak pielgrzymkowy.
  2. W I piątek m-ca odwiedzę chorych z Komunią Świętą/9.00/. W I sobotę m-ca zapraszam na Różaniec o godz. 8.00, a za tydzień w I Niedzielę m-ca na Adorację i procesję o godz.12.00.
  3. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to połowa zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy
    o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii. Ks. Bp Piotr Libera z dniem 20 czerwca b.r. odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w Niedziele i święte nakazane.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę wokół Kościoła: Pokrzywnica Wielka,  p. Irenie Maciak, p. Genowefie Maciak, Rodzinie pp. Krajewskich, p. Katarzynie Szulc, pp. Elżbiecie i Jackowi Zielińskim, pp. Katarzynie i Wojciechowi Szulc, pp. Iwonie i Bogdanowi Szczepkowskim, p. Jadwidze Grzejdak oraz za ofiary bezimienne.
  5. Dziś w Gościu Niedzielnym: historia relikwii świętych Piotra i Pawła; początek cyklu wakacyjnego – o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba…
  6. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń i tym, którzy rozpoczęli wakacje / roztropnie i bezpiecznie/- życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!