OGŁOSZENIA PARAFIALNE, ODPUST KU CZCI ŚW. JANA CHRZCICIELA, ROK C, 26.06.2022r.

1.      Dziś w naszej parafii Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Tadeusz Kozłowski, Oficjał Sądu Biskupiego w Płocku. Zapraszam Asystę procesyjną, Druhów Strażaków, ministrantów, lektorów, dzieci sypiące kwiatkami, Parafian i Gości! Natomiast o godz. 15.00 w Kościele odbędzie się IX Festiwal Piosenki Religijnej” – Do Ciebie te słowa i nuty ślę” ! Serdecznie zapraszam!

2.      W I piątek m-ca udam się do Chorych z Komunią Świętą od godz. 9.00. W I sobotę m-ca zapraszam na Różaniec o godz. 8.00! Za tydzień na Sumie adoracja i procesja Eucharystyczna!

3.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół: na kostkę i na odnowienie Chrzcielnicy: p. Teresie Kutryb, pp. Aldonie i Piotrowi Szczepkowskim, pp. Iwonie i Bogumiłowi Szczepkowskim Dziękuję za ofiary złożone w czasie poświęcenia pól na Msze Święte i za ofiarę na kostkę mieszkańcom Kołak i Pokrzywnicy!

4.       W Gościu Niedzielnym: jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny?; jakie lektury należy zabrać na wakacje? Zachęcam do lektury miesięcznika PULS Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym.

5.      Organizujemy pielgrzymkę rowerową do Gietrzwałdu, która odbędzie się 26 sierpnia. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 7.30. Ilość miejsc ograniczona/ do 30 osób/. Zapisy w kancelarii parafialnej!

6.      Dnia 14 lipca przy Ośrodku Zdrowia w Janowcu Kościelnym w godz. 16.30 – 18.00 odbędzie się bezpłatne, komputerowe badanie wzroku. Obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje na plakacie.

7.      Jutro będziemy gościć /z noclegiem, ok. 40 osób/ pątników z Makowa Maz., pielgrzymujących do Gietrzwałdu!  Jeśli ktoś ma życzenie poczęstować utrudzonych pielgrzymów, może to uczynić o godz. 20.30 przed Kościołem. Po noclegu wczesnym rankiem, we wtorek o godz. 6.00 odprawią Mszę Świętą i wyruszą na szlak pielgrzymkowy! Przypominam również o zapisach na nocleg pątników warmińskich/1 sierpnia/; do tej pory trzy Rodziny wyraziły taką gotowość i przyjmą 18 osób!

8.      W poniedziałek, 20 czerwca br. odbył się w naszej parafii Dzień Eucharystyczny. Serdecznie dziękuję za obecność, modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Zachęcam do adoracji w każdy czwartek o godz. 16.00 i proszę, abyśmy troszczyli się i pielęgnowali pobożność eucharystyczną!

9.      Dzieci, które mają komplet pamiątek z niedzielnych Mszy Świętych, proszę, aby przyniosły je do zakrystii. Przy tej okazji dziękuję ministrantom, Iskierkom – Opiekunom: p. Judycie z mężem Pawłem, Rodzicom za całoroczną służbę Bogu i parafii!!!

10.  Za tydzień, w dniach 02-03 lipca br. nad jeziorkiem miejskim w Nidzicy odbędzie się STREFA MOCY!!! Będzie to kolejny przystanek ogólnopolskiej trasy mobilnych, plenerowych rekolekcji z PASJĄ do ludzi i Boga. Widowisko religijne na wielkiej scenie z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem. Świadectwa, konferencje i uwielbienie oraz modlitwa wstawiennicza. Atrakcje dla najmłodszych, poczęstunek i piękna muzyka!

11.  Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń, Wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje: dzieciom, młodzieży, studentom, nauczycielom i wychowawcom  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

12.  W minionym tygodniu odeszła do Pana +Danuta Kalinowska. Pogrzeb odbył się w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…