OGŁOSZENIA PARAFIALNE, ODPUST PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, ROK B, 08.08.2021r.

1. Sierpień to miesiąc trzeźwości. Przed Ołtarzem znajduje się Księga Trzeźwości. Zachęcam, abyśmy podjęli abstynencję w intencji Ojczyzny, osób uzależnionych od alkoholu.
  2. Dziś  w naszej parafii Odpust Przemienienia Pańskiego. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Michał Dębski z Nidzicy. Zapraszam Asystę Procesyjną, Druhów Strażaków, ministrantów, dzieci sypiące kwiatkami, Iskierki, Parafian i Gości. Dziękuję przybyłym księżom z dekanatu mławskiego i dzierzgowskiego. Od godz. 15.00 rozpocznie się I Festyn Parafialny!!! Dziękuję Stowarzyszeniu Kulturalno – Oświatowemu Bene Fide za zorganizowanie tego przedsięwzięcia; p. Judycie Wrzeszczyńskiej mężem Pawłem i p. Przemysławowi Dudek, Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania; sponsorom, Rodzinom naszej parafii, młodzieży i dzieciom. Dochód z Festynu przeznaczony jest na kostkę wokół Kościoła!
  3. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 75 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę wokół Kościoła: Rodzinie pp. Jóźwiak, pp. Milewskich, p. Hannie Pepłowskiej, Rodzinie pp. Kosakowskich, p. Jadwidze Borkowskiej, Rodzinie pp. Dzierżanowskich   oraz za ofiary bezimienne/także za ofiarę na kwiaty/. Dziś możemy złożyć ofiarę do puszki na rzecz poszkodowanych w  wyniku wybuchu gazu w Safronce. Akcja zorganizowana jest w porozumieniu z Dyrekcją naszej Szkoły. Wolontariusze/uczniowie wraz z Opiekunami będą kwestować po każdej Mszy Świętej! Serdecznie dziękuję Parafianom za przyjęcie pątników 38 Warmińskiej Pielgrzymki na Jasną Górę; Pani Dyrektor Ewie Ostrowskiej za udostępnienie Sali na nocleg, p. Dyrektor Beacie Jóźwiak  i pracownikom szkoły za przygotowanie gorącego posiłku, p. Annie Zbyczyńskiej za czuwanie na stołówce szkolnej i p. Agnieszce Piotrkowskiej za pomoc! Zapraszam na Apele Jasnogórskie o godz. 20.30 /ostatni Apel 15 sierpnia/. Wyjątkiem będzie 13 sierpnia – rozpoczniemy o godz. 20.00 z racji na Nabożeństwo Fatimskie!
  5. Dziś w Gościu Niedzielnym: Kaznodzieje 2021, jakie nowe wyzwania stoją przed głosicielami słowa Bożego… Zachęcam do lektury miesięcznika Puls Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym…
  6. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń i tym, którzy mają wakacje – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!
  7. W miniony wtorek odeszła do Pana +Krystyna Bartkiewicz. Pogrzeb odbył się w czwartek o godz. 12.00. W piątek odszedł do Pana +Jan Walerowicz. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz.12.00. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….