OGŁOSZENIA PARAFIALNE, PASTERKA I BOŻE NARODZENIE, ROK B, 25.12.2020r.

ŻYCZENIA BISKUPA PŁOCKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2020r.

„Wirusowi, który nie zna granic, różnic kulturowych i politycznych,
trzeba stawić czoło miłością bez barier, granic i różnic”.
Papież Franciszek, audiencja generalna, 8 IX 2020 r.

Umiłowani Diecezjanie!
   Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego życzę, aby w naszych sercach, w naszych rodzinach i wspólnotach zabrzmiało z nową mocą orędzie z Betlejem wraz z ciepłym światłem obecności Nowonarodzonego Zbawiciela: obecności, która rozjaśnia mroki codzienności, daje pociechę, przebacza i umacnia nadzieję!
                                                                            z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem –

† Piotr Libera
Biskup Płocki

1. Wszystkim zgromadzonym: przybyłym Gościom i Drogim Parafianom, ludziom chorym i samotnym, dzieciom i młodzieży, grupom parafialnym, Urzędom, Instytucjom i Ośrodkom  życzę, abyśmy żyli Orędziem Bożego Narodzenia, Orędziem miłości i pokoju. Niech Boże Dziecię błogosławi, obdarza zdrowiem, nadzieją i radością mimo trudności i różnych problemów!!!
  2.  Dziś Msze Święte o godz. 10.00 i 12.00 ( Jubileusze Małżeńskie). W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana zapraszam o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Podobnie w Niedzielę – Świętej Rodziny. Dziękuję za program, który przygotowała nasza schola Janowieckie Iskierki i młodzież pod kierownictwem p. Judyty Wrzeszczyńskiej.
  3. Serdecznie dziękuję za przygotowanie żłóbka i dekoracji Bożonarodzeniowej w Kościele: p. Elżbiecie Szczepkowskiej, p. Piotrowi Grzemskiemu, p. Wojciechowi Szulcowi, p. Radosławowi Szulcowi, p. Jackowi Zielińskliemu, p. Jarosławowi Jastrzębowskiemu. Dziękuję za choinki pp. Magdalenie i Jackowi Tarwackim, pp. Katarzynie i Zbigniewowi Kutryb
  4. Możemy podziwiać szopki Bożonarodzeniowe w bocznej kaplicy zgłoszone do  konkursu „Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa”.
  5. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 15m2, czyli w naszym Kościele do 40 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  6.  W okresie Bożego Narodzenia nie będzie kolędy – wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie. Otoczymy modlitwą każdą miejscowość naszej parafii sprawując Najświętszą Ofiarę za jej mieszkańców. Rozpoczniemy po Objawieniu Pańskim.
    O szczegółach poinformuję w najbliższym czasie!
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym (podwójny numer za 10 zł): dodatek specjalny – litania do Dzieciątka Jezus; dlaczego 25 grudnia uznano za datę narodzin Jezusa…
  8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę. Jutrzejsze ofiary będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!